E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Ksamil

Etiketim: ksamil

Vdekja e turistes ruse në Ksamil, nis analiza e ADN-së

Rivendoset në funksionim pajisja që kryen analizat e ADN-së në laboratorin e Policisë Shkencore në Tiranë. Pajisja, e cila kryen analizimin e mostrave të...

Humb jetën një tjetër turist i huaj në Ksamil

Një 66-vjeçar nga Polonia ka humbur jetën teksa ishte me pushime në bregdetin e Ksamilit. Nga informacionet e para të policisë bëhet e ditur...

Tjetër tragjedi në Ksamil, mbytet turisti polak

Një 66-vjeçar nga Polonia ka humbur jetën teksa ishte me pushime në bregdetin e Ksamilit. Nga informacionet e para të policisë bëhet e ditur...

Ksamil/Plasin ujërat e zeza në det, tmerrohen turistët (FOTO)

Një tmerr të vërtetë po përjetojnë pushuesit në Ksamil ditën e sotme. Një tubacion i ujërave të zeza ka plasur dhe ato po derdhen...

Ngjarja e Ksamilit, Koka “kërcënon” pronarët e mjeteve lundruese

Kryebashkiakja e Sarandës, Florjana Koka, është shprehur se që prej vrasjes së turistes ruse në Ksamil janë bllokuar një numër i konsiderueshëm mjete lundurese. Koka...

Dëshmia/15-vjeçaren në Ksamil nuk e vrau Ermali por djali i një...

Me enigmë është rrethuar vdekja e 15-vjeçares ruse në Ksamil. Mbi këtë tragjedinë, për herë të parë me një rrëfim të rëndë nga ana emocionale,...

Dhurata që u kthye në tragjedi, nëna ruse: Skafi skëterrë, pashë...

Tatjana Roik kishte zgjedhur Ksamilin që t’ia bënte surprizë së bijës, për të festuar 15-vjetorin e saj por festa e adoleshtenes u kthye në tragjedi...

Dosja e Prokurorisë/Vdekja e 15-vjeçares në Ksamil, autori: Lëviza me skaf...

Disa ditë pas tragjedisë në Ksamil, ku turistja 15-vjeçare humbi jetën, si pasojë e goditjen nga një skaf. Policia ka vënë në pranga pronarin...

Ksamil/Bllokohen vrasësit në det, 65 skafe e motora uji

Ndarja tragjike që i mori jetën 15-vjeçares ruse që humbi jetën në detin e Ksamilit, ka bërë që institucionet lokale në Ksamil në bashkëpunim...

E frikshme, pushuesi tregon se si vdiq turistja ruse në Ksamil:...

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Tre ishujt në Ksamil, ku një e re ruse u nxor e vdekur nga deti, ka prekur mbarë...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...