E hënë, Shtator 17, 2018
Ballina Etiketimet Ksamil

Etiketim: ksamil

Kërcënoi të vetëmbytej, zhduket pa gjurmë prej 24 orësh, 29-vjeçari në...

Një 29-vjeçar nga Manastiri, Ksamil, është zhdukur prej 24 orësh. Mësohet se Bleririm Dule është larguar nga banesa duke u thëne familjareve: “Do mbytem...

Aksidenti në Sarandë/Turistja humb jetën, rëndë i shoqi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Sarandë-Ksamil, pranë vendit të njohur si ''Hidrovori''. Një makinë është përplasur me një motoçikletë, në të...

Zhytet në Ksamil, pushuesi thyen shtyllën kurrizore

Një burrë nga Burreli ka kryer një zhytje të gabuar në detin e Ksamilit, duke i shkaktuar thyerje të shtyllës kurrizore. Shtetasi Dëfrim Valteri, 43...

Tatimet mbyllin 4 hotele në Sarandë e Ksamil

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informalitetit dhe rritjen e të ardhurave. Mësohet se kjo drejtori ka...

Welcome to Ksamil! Mbeturinat po “i zënë frymën” plazhit në jug

Ksamili duket se do të jetë në një betejë të vështirë me mbeturinat këtë sezon turistik. Emisioni "BOOM"  solli mbrëmjen e sotme një vëzhgim të...

KKT miraton dy leje për komplekse turistike në Ksamil dhe Jalë,...

Këshilli Kombëtar i Territorit (KKT) u ka dhënë “ok” lejeve për zhvillimin e një kompleksi turistik në Jalë dhe një tjetër në Ksamil. Referuar...

Ksamil, vidhen miliona lekë dhe euro në shtëpinë e një personi

Një sasi e konsiderueshme parash është vjedhur në një banesë në Ksamil, gjatë mbrëmjes së të hënës. Më konkretisht rreth orës 22:35 të mbrëmjes së...

Plaçkitet një gjakovar në Ksamil, i vjedhin 150 euro dhe 150...

Një shtetas nga Kosova ka rënë pre e hajdutëve në Ksamil, ku ishte për pushime. “Sipas burimeve policore, pasi ai është kthyer nga plazhi rreth...

Makina përplas motorin në Sarandë, 2 të plagosur, njëri në gjendje...

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Sarandës. Aksidenti ka ndodhur në zonën e Ksamilit. Një automjet dhe një motor...

FOTO/ Shpëtohen nga mbytja 4 turistë në Ksamil. Kishin mbetur në...

Katër persona janë shpëtuar nga mbytja në detin Jon, në zonën e Ksamilit. Burime nga policia thanë se rreth orës 17:00, shtetasi me inicialet...

EDITORIAL

Ministri serb, Ivica Daçiç flet si Milosheviç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka përjashtuar çdo mundësi për njohjen e Kosovës nga ana...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...