E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Kryetari i Bashkisë

Etiketim: Kryetari i Bashkisë

Veliaj: Tirana ka nevojë për Unazën e Madhe më shumë se...

Kryetari i bashkisë, Erion Veliaj u shpreh i vendosur se Unaza e Madhe do të ndërtohet. Gajtë fjalës së tij në 99-vjetorin e Tiranës kryeqytet,...

Berat, takim me nxënësit ekselentë për festat e Fundvitit

Në sallën e konferencave të bashkisë së Beratit u organizua sot takimi me nxënësit e dalluar të shkollave 9-vjeçare. Në këtë aktivitet ishin të pranishëm...

Kryetari i bashkisë: Unë e pashë, ja pse nisi zjarri në...

Të shumta janë dyshimet dhe aludimet në lidhje me origjinën e nisjes së zjarreve të mëdha në Atika të Greqisë. Teksa u tha fillimisht...

Veliaj mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Vokrrit: Para pak...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur ngushëllimet lidhur me vdekjen e parakohshme të Presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil...

Ambasadori i Turqisë viziton Beratin

Kryetari i Bashkisë, Petrit Sinaj, priti të premten në një vizitë zyrtare ambasadorin e Turqisë në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük. Qëllimi i vizitës ishte...

Fëmijët në rrugë, Veliaj: S’mjafton vetëm të kritikosh, por duhet të...

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj apelon për më shumë solidaritet nga të gjithë qytetarët të cilët duhet të tregojnë një vëmendje të veçantë ndaj...

Veliaj mbledh administratorët: Çdo pallat nga 5 pemë të reja

Tirana është futur në evolucionin e gjelbër. Çdo pallat në kryeqytet do të ketë 5 pemë të reja të mbjella duke përmirësuar jo vetëm...

Veliaj: Falë investimeve, Tirana i shpëtoi përmbytjeve; Një politikan i moçëm...

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj deklaroi se qytetet duhet të jenë të përgatitura për të përballuar situata sikurse ajo e disa ditëve më parë...

Bashkia Berat investon për ujësjellësin

Dje paradite, Kryetari i Bashkisë, Petrit Sinaj, bashkë me një pjesë të stafit të tij inspektoi punimet që po kryhen në fshatin Qereshnik për...

Berat, platformë informimi për Turistët

Ditën e sotme, Kryetari i Bashkisë, Petrit Sinaj, vizitoi dhe pa nga afër investimin e kryer nga firma “Divitech SHPK” për vendosjen e platformave...

EDITORIAL

Nuk flitet më për zgjedhje vendore, pa ikur Edi Rama

Zv/kryetari i LSI, Luan Rama tha këtë të hënë te "Opinion" se vendimi radikal për dorëzimin e...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...