E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Kryeministri

Etiketim: Kryeministri

Debati për “Shqiponjën”, Rama: Iu shkul flamurit prej kadrinjve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas debatit të krijuar me heqjen e "Shqiponjës", simbol i 100-vjetorit të Pavarësisë, nga rreth-rrotullimi tek Dogana në...

VIDEO/ Zaho në gjurmët e të atit, Rama publikon pikturat e...

Të pakta janë rastet kur kryeministri Edi Rama ndan diçka nga jeta personale me ndjekësit e tij në rrjetet sociale. Ndaj edhe këtë herë, kreu...

Kosova vendos taksë ndaj produkteve serbe dhe boshnjake

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur pas mbledhjes së Qeverisë se ka miratuar masat tregtare të importit për produktet që vijnë nga Serbia...

Rama, mesazh deputetëve: Mos komentoni vendimin e Presidentit!

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një mesazh deputetëve të tij ku u kërkon që të mos bëjnë “asnjë lloj komenti” mbi vendimin e...

Rama publikon videomontazhin: Balerinat e PD

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një videomontazh të rivalëve të tij politikë në Instagramin e tij. Bëhet fjalë për: Sali Berishën, Arben Ristanin, Ervin...

“Fermerët hallin e patateve”, Paloka: Prit kur të vijë Rama dhe...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, i cili sëfundmi kudo që shkon premton se do të ndërtojë aeroporte. Duke e lidhur...

Rama: Ligj për ndalimin e alkoolit për adoleshentët, s’do lejohen as...

Përveç ndalimit të alkoolit, adoleshentët do ta kenë të pamundur të shkojnë edhe në lokalet e natës. Kryeministri Edi Rama bëri me dije nga...

Rama sulmon protestuesit në Kukës: Grup zoologjik! Koka e falur, nuk...

Kryeministri Edi Rama i ka quajtur "grup zoologjik" banorët e Kukësit që protestuan kundër tij në hyrje të Pallatit të Kulturës. Rama foli edhe për...

VIDEO/ Paloka: Kuksianet i treguan vendin Ramës! Ja thanë fytin trimit...

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta të forta sot nga qytetarët e Kukësit. Menjëherë pas kësaj ngjarjeje ka reaguar edhe nënkryetari i Partisë...

Foli 1 orë në Divjakë, por Rama nuk foli asnjë fjalë...

Kryeministri Edi Rama ka shmangur komentet për largimin nga detyra të ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një fjalim 1 orësh në Divjakë të Lushnjës,...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...