E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Kryeministri Grek

Etiketim: Kryeministri Grek

Tsipras: Kemi shumicën në parlament për marrëveshjen me Maqedoninë

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras mbështet referendumin e 30 shtatorit në Maqedoni për çështjen e emrit. Ai siguroi se nëse pas referendumit Shkupi bën edhe...

Tsipras në PE: Mbështesim dialogun e vazhdueshëm me Shqipërinë

Kryeministri grek Aleksis Tsipras fjalen e tij në Parlamentin Europian e ka përqëndruar tek dialogu, integrimi evropian dhe zgjidhja e mosmarrëveshjeve në rajon. Tsipras...

Tsipras mesazh kërcënues Turqisë

Kryeministri grek, Alexis Tsipras deklaroi se megjithëse Greqia mirëpret dhe kërkon bashkëpunim me Turqinë, ajo nuk do të largohej nga konfrontimi për të mbrojtur...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në...

Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

Tsipras, Erdogan: Boll me kërcënime!

Kryeministri grek, Alexis Tsipras ka dërguar mesazhin më të ashpër në drejtim të Ankarasë që prej përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve. “Turqia duhet të...

“Kryeministri Tsipras autorizon fazën finale të negociatave me Shqipërinë”

Burime diplomatike pranë Ministrisë së Jashtme greke i kanë konfirmuar Top Channel se kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka autorizuar fazën finale të negociatave për...

Tsipras ironizon protesten për emrin e Maqedonisë

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka ironizuar protestën e djeshme kundër përdorimin të termit “Maqedoni” në emrin e fqinjit verior. Ministri i Jashtëm i Athinës,...

Greqi, ndryshime në kabinetin e Tsipras

Kryeministri grek, Alexis Tsipras pritet të ndryshojë kabinetin qeveritar të shtunën, me synimin për të përshpejtuar konkluzionet e rishikimit kyç mbi programin e ndihmave...

Kryeministri Grek, “shpullë” Merkelit: Po bllokon rimëkëmbjen e vendit

Kryeministri Grek, Alexis Tsipras ka fajësuar Gjermaninë dhe Angela Merkel se, "Ka përplasur frenat në rimëkëmbjen e vendit të tij, kur Greqia lufton për...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...