E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Kryeministri Edi Rama

Etiketim: Kryeministri Edi Rama

Transmetimet analoge, Rama: Duhet siguruar aksesi për këdo në sistemin e...

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e AMA-s për të shtyrë me katër muaj procesin e dixhitalizimit për Tiranën dhe Durrësin, pas problemeve që...

Rama publikon videon e rrugëve të reja në Myzeqe: Në shërbim...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë, duke dhënë një lajm të rëndësishëm për banorët e Fierit, Lushnjës dhe Beratit. “Me këtë vepër...

Rama u jep lajmin qytetarëve: 13 shërbime të reja në ‘e-albania’,...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar të gjithë qytetarët se janë krijuar 13 shërbime të reja elektronike me pagesë, të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve,...

7 Marsi, këta janë 10 mësuesit që morën “Medaljen e Mirënjohes”...

Në ditën e 7 Marsit kryeministri Edi Rama vlerësoi me Medaljen e Mirënjohjes 10 mësues nga i gjithë vendi. Ceremonia u mbajt sot në mesditë...

Çudit Rama: Jetesa në Shqipëri e njëjtë si në Itali

Gjatë fjalës së tij në forumin e biznesit Shqipëri-Itali, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria ka potenciale dhe mundësi të mëdha për të investuar....

Vrasja e Ivanoviç. Rama: Akt qëllimkeq që nxit urrejtje e tension

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për vrasjen e politikanit lokal serb në Mitrovic Oliver Ivanoviç. Duke shprehur keqardhjen për këtë vrasje, Rama thotë se...

Rama nga Brukseli, sjell në vëmendje takimin me Mogherinin

Kryeministri Edi Rama i ka uruar "mirëmëngjesin" qytetarëve shqiptarë nga Brukseli, ku mbrëmjen e së hënës pati një takim me me Përfaqësuesen e Lartë të...

Edi Rama, konferencë për mediat në orën 13:30

Kryeministri Edi Rama do të dalë sot në një deklaratë të jashtëzakonshme për mediat. Kryeministria njoftoi se në orën 13:30 Kryeministri do të bëjë...

Rama, në edicionin e 10-të të Konferencës së Politikave Botërore në...

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në edicionin e 10-të të Konferencës së Politikave Botërore të zhvilluar në Marok, kushtuar Qeverisjes Globale.  Kryeministri Edi...

Rama shpërfill sërish gazetarët

Kryeministri Edi Rama në konferencën e sotme për shtyp ku prezantoi 12 prefektët e rinj të vendit, zgjodhi t’ju përgjigjet vetëm pyetjeve që ai...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...