E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Kryeminister

Etiketim: Kryeminister

Kryeministër apo klloun pa “ngjyra”? Veshja e Ramës bie sërish në...

Ndoshta gjatësia trupore e kryeministrit bën që ai të ketë gjetur rehati me veshjen aspak serioze, por gjithsesi pavarësisht kritikave ai nuk ka ndërmend...

Tsipras mban premtimin, vë kravatë për herë të parë si kryeministër

Pas insistimit të gjatë, se ai do të mbante një kravatë deri kur problemi i borxhit të Greqisë të zgjidhej, kryeministri Alexis Tsipras e...

U betua si ateist, Spanja me kryeministër të ri

Kreu i Partisë Socialiste spanjolle, Pedro Sanchez bëri betimin si kryeministër i ri i vendit, një ditë pasi mocioni i tij i mosbesimit rrëzoi...

DOKUMENTET/ Edi Rama kryeministri që shkel ligjin dhe vendimet e gjykatave

Partia Demokratike me anë të deputetit Enkelejd Alibeaj ka akuzuar Edi Ramën si person i përfshirë direkt në grabitjen e pronës së Irini Bua...

Sërish në protestë: Kryeministër zhblloko pagesat e by-passit të Fierit dhe...

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ufT9pnqqI6g] Përfaqësues të 55 kompanive që punuan për ndërtimin e bypass-it të Fierit dhe Vlorës kanë bllokuar sërish aksin rrugor Fier-Mbrostar që lidhet me...

Strazimiri: Ismail Qemali do ndihej i turpëruar po ta dinte kush...

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e konsideron të turpshme deklaratën e kryeministrit Edi Rama për suksese të policisë, e cila erdhi pas shpërthimit...

Sekreti i Braçes, ja me kë nga deputetet e PD është...

Deputeti energjik i PS-së, Erion Braçe thotë se nuk ka ëndërruar ndonjëherë që të jetë Kryeministër dhe jep edhe përgjigjen për këtë. Në “Shiko kush...

Haradinaj apo Albin Kurti Kryeministër i ardhshëm i Kosovës?

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth formimit të qeverisë së re. Asnjë koalicion apo parti politike nuk...

Basha: Vendimi i parë si kryeministër, anullimi i…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u ndal në Durrës ku njohu qytetarët me programin e opozitës për ekonominë dhe punësimin. Basha shoqërohej në takimet...

Qeveria e re e Irlandës, një kryeministër homoseksual

Leo Varadkar, është kryeministër i ri i Republikës së Irlandës. Me 50 vota pro dhe 47 abstenime, 38-vjeçari u konfirmua sot në Parlamentin e Republikës...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...