E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Kriza

Etiketim: kriza

Ylli Manjani: Qenka realitet. Kryeministri Rama u vetofrua për refugjatët

Nga Ylli Manjani. Johann Wadephul i CDU, ja plas përsëri në lule t’ballit Edi Ramës, gënjeshtarit të popullit të vet! “Ngritjen e qendrave të refugjatëve na...

Neuer flet për krizën te Gjermania: Kemi folur shumë, kurrë s’kemi...

Manuel Neuer nuk beson se Gjermania duhet ta ndryshojë shumë pas humbjes 1-0 me Meksikën, të dielën. Goli i Lozanos e dënoi Gjermaninë me...

Euro vulos krizën, prek fundin kundrejt lekut

Monedha e përbashkët europiane, Euro, vazhdon rënien edhe sot në tregun e brendshëm duke kapur edhe vlerat më të ulëta që prej ditës kur...

Një vit nga kriza e Gjirit

Për pak ditë mbushet një vit nga kriza Gjirit, shkëndija e parë e së cilës ndodhi mëngjesin e datës 24 Maj të vitit të...

Kriza në sistem nga vetingu, Magjistratura mbyll dyert për rekrutime të...

Drejtësia shqiptare duket tashmë zyrtarisht në kolaps. Kur largimet e gjyqtarëve dhe prokurorëve si pasojë e vettingut po ndodhin cdo ditë, sytë janë drejtuar...

Kriza në universitete, Nikolla ”rrethohet” nga opozita

Dy interpelanca janë parashikuar sot në Kuvend. Dy ministre do të duhet t'i përgjigjen pyetjeve të deputetëve: Lindita Nikolla e Arsimit dhe Ogerta Manastirlliu. Nikolla...

Kriza në universitete, Nikolla e detyruar t’i japë sot shpjegime Kuvendit

Dy interpelanca janë parashikuar sot në Kuvend. Dy ministre do të duhet t'i përgjigjen pyetjeve të deputetëve: Lindita Nikolla e Arsimit dhe Ogerta Manastirlliu. Nikolla është kërkuar të...

Mazhoranca nën ankthin e zgjedhjeve të parakohshme

-Skenarët që e trembin PS-në për rrëzimin e qeverisë; skandalet qeveritare, protestat e opozitës dhe refuzimi i hapjes së negociatave.  -Edi Rama mund të kap...

Reali prek fundin me Zidane, ja disa nga arsyet e krizës

Ky sezon ka qenë i vështirë për Realin e Madridit në “Santiago Bernabeu”. Madrilenët kanë lënë pikë ndaj Valencias, Levantes, Betis, Barcelonës dhe Vijarealit...

Kriza në Reformën në Drejtësi, përfaqësuesi i shoqërisë civile në KLP...

Përfaqësuesi i shoqërisë civile në Këshillin e Lartë të Prokurorisë (KLP) mund të mos zgjidhet dot asnjëherë, duke mbajtur peng krijimin e një prej...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...