E dielë, Dhjetor 16, 2018
Ballina Etiketimet Kritika

Etiketim: kritika

Arti kultives i ndjenjes optimizmit, te shpirtit kritik dhe vetëkritik

Nga Alketa Xhoga- Arti është veprimtari krijuese artistike, e shpikur nga njeriu i cili ndryshon nga veprat e natyrës pasi pasqyron ambientin që na rrethon...

LSI kritikon Qeverinë, Luan Rama: Tregoni seriozitet me këshillat e FMN

Lëvizja Socialiste për Integrim, në një deklaratë publike kërkoi nga qeveria të tregojë më shumë seriozitet dhe përgjegjshmëri me rekomandimet e Fondit Monetar Ndërkombëtarë...

Rexhep Meidani: Qeveria, më shumë llafe se punë

Ish-Presidenti Mediani, flet për "Koha Jonë", për reformën në drejtësi, fasadat e qeverisë dhe për ngërçin e krijuar midis Kryeministrisë dhe Presidencës  Intervistoi: Redjon Shtylla Ish-Presidenti...

EDITORIAL

Opozita del të hënën në sheshin para Kryeministrisë përkrah studentëve protestues

Të hënën (nesër) protesta më e madhe e studentëve dhe gjithë shqiptarëve para Kryeministrisë. Opozita lë flamujt...

FORUM

Jemi vend me fat, Kryeministri ynë është më i miri dhe më i bukuri i krejtve!

Nga Agron Gjekmarkaj - Të marrtë e mira të marrtë more Kryeministri ynë qyfyrexhi! Ç’paske qenë! Del ti...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake,...