E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Kritika

Etiketim: kritika

Paloka: PD s’ka përplasje me SHBA, Ambasadori Lu të flasë për...

Kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka, ka deklaruar edhe njëherë qëndrimin kundër importimit të mbetjeve që ka PD-ja dhe pse opozita ka ndryshuar...

Berisha, në qendër të kritikave nga mediat e huaja për humbjen...

Fitorja e Spanjës në “Loro Boriçi” ndaj Shqipërisë, ka qenë në fokusin e mediave të huaja. E përditshmja sportive spanjolle “AS’ hapet me titullin...

As Vokshi nuk arrin të pajtojë mikeshat e saja, Dedën me...

Kritikat në  Partinë Demokratike, nuk shigjetonjë vetëm kreun Lulzim Basha por dhe debatet mes vetë  deputetëve. Sidomos kur fjala është për deputet femra të...

Paloka: Në PD askush nuk përjashtohet për mendimet

Flet për "Koha Jonë", nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka: Jemi me qytetarët në protestë. Të ndarë na do vetëm Edi Rama Intervistoi: Redjon Shtylla Partia...

Deputetja e PS sulmon Blushin: Rrugë të mbarë! Në tre vjet...

Letra publike e deputetit Ben Blushi ku deklaronte ndarjen nga Partia Socialiste dhe modelin që ka sjellë Edi Rama në politikë, ka shkaktuar jo...

“Basha është i zgjedhuri ynë, nuk ia marrin dot partinë”

“Basha është i zgjedhuri ynë, nuk ia marrin dot partinë”. Kështu shprehet Tritan Shehu një prej ish­themeluesve të PD­-së teksa gjykon se opozitës nuk...

Hoxha: Deputetët që kritikojnë Bashën, janë humbës në zonat e tyre

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, Bedri Hoxha Intervistoi: Redjon Shtylla Humbja e thellë e PD-së në zgjedhjet e pjesshme në Bashkinë Dibër, shkaktoi një...

Majlinda Bregu, një mesazh për kritikat dhe ringritjen e PD-së

Partia Demokratike ka qenë në shënjestër të kritikave për humbjen në zgjedhjet e pjesshme, në Bashkinë e Dibrës. Dje, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar,...

Puthja në “Fiks Fare”, “Dori: Asgjë, jemi aktorë”

Programi investigativ “Fiks Fare” startoi mbrëmë transmetimet me dy moderatorët e rinj Devis Muka dhe Dorian Ramaliu. Dy aktorë në profesion , duket se i ka...

Kombet e Bashkuara dhe OSBE kritika Turqisë: Masat shkelin të drejtat...

Organizata e Kombeve të Bashkuara dhe Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim (OSBE), ka reaguar pas arrestimeve dhe nisjes së hetimeve ndaj një numri të...

EDITORIAL

Surpriza/Pedagogët fillojnë protestën e madhe, bashkohen me studentët

Pas studentëve, që tundën themelet e shtetit, po dalin edhe pedagogët. Një zhvillim i papritur ka ndodhur...

FORUM

Pedagogu Artan Fuga: Studentë, këputini zinxhirët që ju lidhin

Pedagogu dhe akademiku Artan Fuga me një shkrim në faqen e tij në Facebook ka shkruar për...

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...