E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Kritika

Etiketim: kritika

Blushi sulmon Avokaten e Shtetit: Çfarë shërbimi marrin qytetarët?

Deputeti Ben Blushi duke folur sot për ngritjen e institucionit që do të zbatojë ligjin e hapjes së dosjeve ka hedhur akuza ndaj gjithë...

Fidel Ylli: “Të mos kollarisen e të japin mend”, deputeti socialist...

Pas Metës dhe deputetëve të tij, një tjetër i majtë, kësaj radhe nga socialistët mendon se qeveria ka nevojë për ndryshime. Duke projektuar veten e...

Ambasadori francez: Shpresoj që në 11 dhjetor të fillojë zbatimi i...

"Shpresoj që në 11 dhjetor të fillojë të zbatohet më në fund reforma në drejtësi", kështu është shprehur Ambasadori i Francës, Bernard Fitoussi. Gjatë një takimi të...

Putin: “Europa s’ka të ardhme, po shkatërrohet”

"Një shoqëri që nuk mund të mbrojë fëmijët e saj nuk ka të ardhme". Kështu e ka cilësuar situatën Vladimir Putin, duke hedhur akuzua...

Linda, transgjinorja Shqiptare merr mesazhe, ”Hitleri do ju vriste të gjithëve”

Historia e Lindës, transgjinorja e parë e cila bëri publike historinë e jetës, e ftuar në Top Show Magazine. Gjatë emisionit, Linda u prek...

Rama pyet fermerët: Sa bëjnë 200 shumëzim për 2000. Urdhër drejtorit...

Vizita e Kryeministrit Edi Rama në Goranxit në Gjirokastër, mund të mos ketë qenë sic mund ta ketë planifikuar kreu i qeverisë, pasi është përballur...

Deda: Kritikat ndaj Bashës, nga ata që të shesin për pesë...

Flet për "Koha Jonë", deputetja Albina Deda: "Në PD nuk ka puçe dhe as grushte shteti" Intervistoi: Redjon Shtylla Kritikat në mbledhjet e grupit të Partisë...

SHBA në shënjestër të kritikave për rolin e Turqisë në operacionin...

SHBA-të akuzohen për standard të dyfishta lidhur me çështjen e pjesëmarrjes së huaj ushtarake në operacionet në Irak Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) janë...

Llogaritë e vogla politike meskine që fshihen pas sulmeve ndaj Ilir...

Nga Qamil Xhani.   Në fund të vizitës tre ditore të Kryetarit të Parlamentit, Ilir Meta në Greqi, thelbi i debateve për takimet e delegacionit është...

Idrizi kritika Metës për trajtimin e çështjes çame në Greqi

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, deklaroi se kreu i Kuvendit, Ilir Meta, duhej të ishte treguar më i drejtpërdrejt në lidhje me çështjen çame...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...