E dielë, Dhjetor 16, 2018
Ballina Etiketimet Kritika

Etiketim: kritika

Rama “mburret” me aksion e fundit, qytetari e ironizon: Fitore, ushtarët...

Me fotot e pastrimit në Qafë Gjashtë-Qafë Botë-Sarandë, kryeministri Edi Rama ka uruar një mirëmëngjes të mbarë ndjekësëve të tij në rrjetin social facebook. Duke...

“Edhe karikimi i celularit me pagesë”, Meço kritikon turizmin në Shqipëri

Gazetarja dhe moderatorja e njohur Sonila Meço është e njohur për reagimet e saj kritike ndaj politikës e kryesisht qeverive. Meço e cila ka zgjedhur...

Fleckenstein pro Hahn: Përgjegjësia e qartë

Letra e hapur e eurodeputetit Johannes Hahn për shqiptarët, ku ndër të tjera shprehu keqardhjen për bojkotin e PD-së por që dha mesazhin për...

Deda “prish” intervistën e Bregut? Deputetja për KJ: E vërteta e...

Dy gishtat një provokim? Partia Demokratike pasditën e së dielës mblodhi grupin parlamentar, ku u diskutua për protestën e madhe të 13 Majit. Pas...

Presidenti rumun kritikon qeverinë

Në Rumani, deputetët e Partisë Social Demokratike në pushtet u larguan nga salla, kur Presidenti Klaus Iohannis kritikoi qeverinë në fjalimin e mbajtur para...

Kritikuesve të Akademisë së Shkencave dhe Arteve Kosovës

Për zgjedhjen e kandidatëve në Akademi të shkencave dhe Arteve të Kosovës, për nënshkruesit e peticionit kundër Akademisë,  ikjen dhe zgjidhjen nga kjo neveri...

Gjylameti: Maxhoranca mund të kishte punuar më mirë

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PS-së, Blerina Gjylameti Intervistoi: Redjon Shtylla Vetëm 5 muaj e mbajnë vendin larg nga zgjedhjet e përgjithshme parlamentare, koalicioni qeverisës...

Braçe sulmon LSI-në: Llafet pa fakte e kanë marrë zvarrë këtë...

Deputeti socialist Erion Braçe ka ironizuar LSI-ne duke komentuar se deputetet dhe ministrat e saj merren me llafe. Pas shkarkimit të Ylli Manjanit, tensionet...

“BE-ja e vdekur, duhet varrosur”, ja vendi që duhet lë lërë...

Një deputet ka nisur një sulm të ashpër mbi Bashkimin Europian, duke e përshkruar atë si "të vdekur e që duhet të varroset" dhe...

Shehi: Basha të mos gabojë si Berisha, zërat kritikë në PD...

Flet për "Koha Jonë", kreu i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi Intervistoi: Redjon Shtylla Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se në...

EDITORIAL

Opozita del të hënën në sheshin para Kryeministrisë përkrah studentëve protestues

Të hënën (nesër) protesta më e madhe e studentëve dhe gjithë shqiptarëve para Kryeministrisë. Opozita lë flamujt...

FORUM

Jemi vend me fat, Kryeministri ynë është më i miri dhe më i bukuri i krejtve!

Nga Agron Gjekmarkaj - Të marrtë e mira të marrtë more Kryeministri ynë qyfyrexhi! Ç’paske qenë! Del ti...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake,...