E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Kritika

Etiketim: kritika

Raporti i Moody`s, kritika Qeverisë për PPP-të: Përbëjnë rrezik fiskal!

Gjiganti i vlerësimit të kreditit, Moody`s ka mbajtur të pandryshuar notën e borxhit Sovran të ekonomisë shqiptare, në B1 me perspektivë të qëndrueshme, e...

Rrëfimi i nënës së Messit: Leo ka qarë pas kritikave ndaj...

Pas barazimit ndaj Islandës, të enjten Argjenina nuk mund të bëj më hap fals në sfidën e radhës ndaj Kroacisë. Një ndeshje shumë e...

Mediat braziliane sulmojnë keq Neymarin: Një fatkeqësi e vërtetë!

Brazili i Tites dështoi në ndeshjen e parë të Kupës së Botës kundër Zvicrës. Mediat braziliane kanë kritikuar Neymarin për paraqitjen e bërë sfidën...

Merkel nën kritika, aleatët dhe kundërshtarët: Marrëveshja, gabim politik

Ndërkohë që kryeqytetet europiane mirëpritën lajmin për arritjen e marrëveshjes për koalicion në Gjermani, vetë politika gjermane duket skeptike. Kancelarja Angela Merkel është nën...

Elhaida Dani flet për çmimin e dytë: ”Të gjithë ishin kundër”

Finalja e ''Këngës Magjike 2017'', edicioni 19-të pati shumë supriza. Një ndër po ishte edhe votimi, ku me vetëm 11 pikë diferencë, Anxhela Peristeri...

Opinion nga Herion Mesi: Revolta e kotë, apo e pavlerë e...

Nga: Herion MESI. Rikthimi i bujshëm i Fatos Nanos javën e shkuar i cili foli për (a) moralin politik shqiptar, duke nënvizuar fort tek mosmirënjohësit,...

Hushi i turret kritikëve: Larg meje kurtizane, heroinë e vaginës profesionale...

Letra e lamtumirës të tenorit Agim Hushi, ende merr kritika dhe sulme të ashpëra. Letra për lamtumirën e tij të fortë që i dha...

Qytetarët shpërthejnë te postimi i Ramës: Po kënaqemi, pa ujë, drita...

Postimi i radhës i kryeministrit Rama, me një tjetër artikull për Shqipërinë si destinacion turistik i vitit në Europë, ka mjaftuar që komentuesit të...

Ish-ministri “shpërthen” kundër kritikëve të Bashës

Ish-nënkryetari i PD, ka shpërthyer në akuza kundër grupit kritik ndaj Bashës. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku,...

Vijon “sherri” mes deputeteve të PD, Halimi: Gjuhë primitive…, Deda: Mos...

Gara në Partinë Demokratike po shoqërohen me kritika të ashpëra, ardhur edhe nga humbja drastike që kjo forcë politike mori në zgjedhjet e përgjithshme...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...