E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Krimi

Etiketim: krimi

Vrasjet në Shqipëri reduktohen me 28%, këtë janar 5 të vrarë

2019 nisi me vrasje. Krimi në familje tronditi shqiptarët, në ditën e dytë e Vitit të Ri. Gazmend Musta, pas një sherri banal vrau...

Sherri në banesë/ Babai plagosi djalin me thikë, si u zbulua...

Shkon në gjendje të dehur, plagos djalin me thikë. Një 65-vjeçar nga qyteti i Korçës është arrestuar nga Policia pasi akuzohet se ka plagosur...

Krimi që tronditi Berlinin, dalin detaje të reja nga vrasja e...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Berlinin, kryeqytetin gjerman. Një shqiptar u vra të shtunën rrugës për tek familja e tij. Blendi G, 47...

”Shqipëria me organizata kriminale”, Vokshi: Ka ndikuar direkt në lirinë e...

Deputetja e PD-së, Albana Vokshi, njëkohësisht kryetare Komisionit të Medias, ka reaguar për raportin e publikuar së fundmi nga ''Reporter pa Kufij''. Në një...

Ambasadori i BE: Lufta kundër krimit dhe korrupsionit, vendimtare

Ambasador i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca në një intervistë për European Western Balkans ka deklaruar se Shqipëria ka bërë përparim shumë të...

134 mjete të reja për policinë, Lleshaj: Fazë e re në...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj përshëndeti në veprimtarinë "Siguri, Inovacion, Progres", të zhvilluar në sheshin 'Nënë Tereza', me rastin e shtimit në flotën e...

Lleshaj në policinë e Beratit: Luftoni krimin

Sandër Lleshaj, ministri i Brendshëm, zhvilloi një takim me strukturat vendore të Policisë së Qarkut të Beratit. Takimi zgjati rreth 1 orë e 30...

Studimi/Krimi është sofistikuar, shqiptarët të parët për nga numri i të...

Për më shumë se dy dekada organizatat kriminale shqiptare janë rritur në numër dhe shkallë sofistikimi si dhe janë zgjeruar në aspektin e rritjes...

Mafia shqiptare po dominon në Francë

Mafia shqiptare po rrit prezencën edhe më shumë në Francë. Sipas medies franceze ''Le Figaro'', e cila ka siguruar një dokument, shkruan se grupet...

LSI: Çmontimi i qeverisë kriminale sapo ka nisur

Pas lajmit se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen, reagimet nga opozita nuk kanë munguar. Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, shkruan...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Malaj: Veliaj është çnjerëzor, po lë me pasoja psikologjike fëmijët

Ish-ministri i PS-së, Arben Malaj, ka kritikuar kryebashkiakun Erion Veliaj. Teksa e cilëson si “arrogant” dhe “çnjerëzor”,...

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...