E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Krime

Etiketim: krime

”3 javë në Shkodër, më shumë krime se në të gjithë...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka shprehur ngushëllimet e tij për vrasjen e biznesmenit Arjan Ferracaku një ditë më parë në Shkodër. Duke shkruar në faqen...

I akuzuar për 542 krime, lihet i lirë. Nuk u krijua...

Një emigrant i dyshuar për kryerjen e qindra krimeve është lënë i lirë në qytetin gjerman të Frankfurtit, sepse autoritetet nuk kanë qenë në...

LSI: Në alarm siguria e qytetarëve, qeveria vetëm gjobit

Ngjarjet e fundit në vënd, si masakra në Resulaj në Selenicë me 8 të vrarë dhe aksidentet e rënda rrugore, për deputetin e LSI-së,...

Vapa shtoi krimet, ekspertët: Konfliktet nga emigrantët

Masakra në Resulaj, masakra në Palasë dhe krimet makabër në Shqipëri, kanë të përbashkët diçka. Ato ndodhin kryesisht në sezonin veror. Por përse në...

Presidenti Trump nuk përjashton njohjen e aneksimit të Krimesë nga Rusia

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump nuk ka pranuar që ta përjashtojë mundësinë që ta njohë aneksimin e gadishullit ukrainas të Krimesë nga...

Putin si kamionist, inaguron urën që lidh Rusinë me Krimenë (Foto)

Presidenti rus, Vladimir Putin ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së një prej projekteve të tij më prestigjioze, urës kontraverse që lidh Krimenë...

Shqiptarët më hakmarrës, në 3 muaj rritje të vrasjeve (Tabela)

Krimi me pasoja të rënda, ka shënuar rritje gjatë këtij tre mujori të parë të 2018. Sipas raportit të INSTAT, janë evidentuar plot 7.909...

Arma ”mbaron punë”, qytetet me numrin më të lartë të vrasjeve

Zgjidhja e problemeve me anë të vrasjes, është më ''e preferuara'' në Amerika Latine, ku vazhdon të dominojë listën e vendeve më të rrezikshme në...

Deputetët gjermanë: Sanksionet ndaj Rusisë, të gabuara

 Të shtunën tetë deputetë që përfaqësojnë parlamentet e landeve federale të Nordhein-Westfalen, Berlinit dhe Brandenburgut dhe që janë anëtarë të partisë “Alternativa për Gjermaninë”,...

Botës time i erdhi fundi, krimet çnjerëzore në…

Amnesty International ka akuzuar forcat e sigurimit të Mianmarit( një komb i Azisë Juglindore me më shumë se 100 grupe etnike) për kryerjen e...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...