E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Krim

Etiketim: krim

Rrokaj: Ne duam një Shqipëri që i përket rinisë, një Shqipëri...

Deputeti i LSI-së në Qarkun Vlorë, Shezai Rrokaj në takimin me strukturat e LRI-së në zonën e tij elektorale deklaroi se e vetmja gjë...

Bastet dhe kazinotë, Mehmetaj: Rama i lidhur me bandat, 3 pyetje...

Intervistë për "Koha Jonë", deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Detyra jonë së pari është të rikthejmë dëshirën për të jetuar në Shqipëri dhe besimin...

Pampuri: Qeveria pa moral, vendi si në filma aksion. Finalizimi është...

Deputetja e PD-së, Orjola Pampuri: Sakrifica e Xhisiela Malokut duhet mirëkuptuar, pasi e bën për t'i shpëtuar eleminimit të saj apo familjarëve të saj Intervistoi:...

91 zjarre në 17 ditë, Xhaçka: Fenomen kriminal

''Zjarret në shtator, janë fenomene kriminale'', kështu i cilësoi Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, situatën e fundit n[ë vend. Ajo tha se në të...

Kërcënimi i gazetares Lala, kolegët: Shteti në dorën e krimit

Banesa e babait të gazetarës Klodiana Lala, u sulmua me armë gjatë orëve të para të mëngjesit. Në banesën që ndodhet në zonë e...

Breshëri plumbash dhe eksploziv banesës. Brenda gra dhe fëmijë (VIDEO)

Kamza është zgjuar nën panikun e breshërive të plumbave dhe të shpërthimit të një sasie me eksploziv. Ngjarja ka ndodhur në lokalin ''Kaslin'', i pozicionuar...

Boçi zbulon aksionin e PD dhe krizën në Arsim: Kurrë qeverisje...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi: Drejtësia e yshtur drejt një kaosi institucional Intervistoi: Redjon Shtylla. ""Koha" është pjekur", shprehet deputeti i...

Paloka-Ramës: Me paratë e drogës blen ambasadorët, por jo Perëndimin

''Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane'',-thekson Drejtoria Qendrore për Shërbimet e...

Mos hapja e negociatave, deputeti publikon videon

Shtyrja e çeljes së negociatave të BE-së me Shqipërinë për qershorin e ardhshëm, është kryefjala e debatit politik. Do të hapen negociatat, apo do...

LSI, Rama: Reagimi i qeverisë për negociatat, fyerje për shqiptarët

Zv/kryetari i LSI-së Luan Rama, doli në një deklaratë për mediat pas vendimit të BE-së për të shtyrë me një vit çeljen e negociatave...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...