E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet KQZ

Etiketim: KQZ

KQZ nis përgatitjet për zgjedhjet 2019

Edhe pse ende nuk ka korumin e anëtarëve, pasi i ka mbaruar mandati 4 prej tyre, KQZ ndërmerr vendimmarrjet e para për organizimin e...

Vit zgjedhor, Qeveria jep 600 mln lekë për KQZ-në, Zguri: Duam...

2019 është vit zgjedhor dhe buxheti ka planifikuar një fond të veçantë, 600 milionë lekë për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Por, kryetari i institucionit...

Prezantohen dy kandidatët e PS për në KQZ

Komisioni parlamentar i Ligjeve zhvillon sot një seancë dëgjimore me dy kandidaturat e Partisë Socialiste për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Bëhet fjalë për Bledar Skënderaj...

Vasili: KQZ është bllokuar nga PS, s’ka kuptim pa reformë zgjedhore

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se KQZ-ja është bllokuar nga Partia Socialiste. Në një konferencë me gazetarët, Vasili u shpreh...

Zbulohen emrat e dy kandidatëve të PS-së për në KQZ

Burime nga Partia Socialiste bëjnë me dije se janë caktuar dy kandidaturat e PS-së për anëtar të KQZ-së. PS propozon Bledar Skënderin dhe Rezarta Bitrin,...

Vakancat për 4 anëtarë të KQZ, Ruçi-Partive: Propozoni emrat

Katër prej shtatë anëtarëve të KQZ-së i përfundon mandati. Vakancat, që krijohen në institucion  janë dorëzuar pranë Kuvendit, ndërsa në nisje të senacës plenare,...

Ish-krerët e KQZ-së: Ndërkombëtarët të ulin palët në tryezë për reformën...

Dy ish-kryetarët e KQZ mendojnë se për të zgjidhur ngërçin e reformës zgjedhore duhet të ndërhyjnë ndërkombëtarët, ose përndryshe mund të shkojmë në zgjedhje...

Reforma zgjedhore, ish-Kreu i KQZ: PS e ka në dorë, opozita...

Ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume tha se reformën zgjedhore e ka në dorë vetëm mazhoranca. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News,...

Tahiri dorëzon sot mandatin e deputetit?

Paçka se dje, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri deklaroi se heq dorë nga mandati i deputetit, mandat i fituar në zgjedhjet e 25 qershorisht...

KQZ, Zguri: Reforma zgjedhore që po përgatitet duhet të jetë serioze

Seanca e sotme plenare nisi me shqyrtimin  e Raportit Vjetor të KQZ, që u prezantua nga kreu i KQZ, Klement Zguri. Zguri i ka...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...

Programi televiziv i Edi Ramës “Si të të bëj të lumtur!”

Nga Agron Gjekmarkaj  Prej disa muajsh vihet re një tjetër adet komunikativ i Kryeministrit tonë! Si kapteri i Kalces...