E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet KPK

Etiketim: KPK

KPK shkarkon nga detyra prokurorin Bujar Hoti

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin e e Apelit të Durrësit Bujar Hoti. Vendimi u mor pas hetimeve të zhvilluara nga...

Prokurorët e Krimeve të Rënda në sitën e Vettingut, KPK kërkon...

Zgjerohet rrethi i punonjësve në sistemin e drejtësisë që pritet t’i nënshtrohen procesit të Vettingut, pjesë e reformës në drejtësi. Mësohet se në sitën e...

Në 6 shtator rinis punën KPK-ja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do t'i rikthehet punës në datën 6 shtator, ku do të zhvillohet seanca dëgjimore me Bujar Hotin, prokuror në...

Gjyqtari Astrit Faqolli kaloi Vettingun, Komisioneri Publik kundër KPK: Interpretim i...

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e KPK për gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Astrit Faqolli, i cili u...

Komisioneri Publik kundër KPK për gjyqtaren Alma Brati

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmonte në detyrë...

OMN kundër KPK-së, ankimon vendimin për gjyqtarin Malaj

Pas dy rasteve të djeshme, sot Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) nuk është i bindur për vendimet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK). Sot...

Dritan Rreshka u “dogj” nga KPK, Genc Qana kryeprokuror i Tiranës

Pas shkarkimit nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit të  drejtuesit të Prokurorisë së Tiranës, Dritan Rreshka, ka ardhur zëvendësimi i tij. Mësohet se në...

Gjyqtarja Brunilda Kadi kalon Vettingun, KPK: Ka deklaruar saktë pasurinë

Në sitën e Vettingut ditën e sotme ka kaluar edhe Brunilda Kadi, gjyqtare pranë Gjykatës së Tiranës.Në seancën dëgjimore të Komisionit të Pavarur të...

Vetting i ngjeshur, 5 gjyqtarë dhe prokurorë sot KPK

Sot do të jetë një ditë e ngjeshur për Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, pasi janë planifikuar që të zhvillohen pesë seanca. Në orën...

Vetting-u për Abdullain, KPK: Probleme me deklarimin e pasurisë

Për të kaluar në sitën e Vetting-ut, radhën e ka gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, njëkohësisht kandidat për Këshillin e Lartë Gjyqësor, Bledar Abdullai. Në seancën...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...