E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Kosoves

Etiketim: Kosoves

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve na kthen në të kaluarën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, komenton sërish për idenë e korrigjimit të kufinjve në kuadër të marrëveshjes përfundimtare me Serbinë. Përmes një prononcim për mediat...

Thaçi nuk heq dorë: Korrigjim kufijsh me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ripërsëritur serish sot në një konferencë për medias se duhet të arrihet një marrëveshje përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe...

Thaçi e Vuçiç takohen në Paris, në Prishtinë përmendet Esat Pasha

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, do të takohen me 11 nëntor  në forumin e paqes në Paris, që...

Haradinaj ia merr këngës: “Shqipëri moj trime, të ka zili bota”...

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita, bashkëshortja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste...

U kërcënua nga udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Pacolli anulon takimin

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka anuluar takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të Procesit të bashkëpunimit në...

Haradinaj: Nëse Thaçi e ka seriozisht, kemi probleme në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi sot pas pas mbledhjes së qeverisë, se Presidenti Hashim Thaçi nuk ka mandat që të diskutojë për kufijtë...

Thaçi nuk heq dorë: Pro bashkimit me Preshevën, Bujanocin dhe Medvegjën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar në lidhje me çështjen e kufijve me Serbinë. Përmes një statusi në Facebook, Thaçi thotë se është pro...

Kurtz: Marrëveshja Kosovë-Serbi, parakushti kryesor për anëtarësim

Presidenti i Republikës se Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilloi një takim të përbashkët me Kancelarin austriak, Sebastian Kurtz, Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn,...

Takimi në Austri. Thaçi e Vuçiç nisin negociatat për shkëmbim territoresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ndodhen sot në Austri, për të marrë pjesë në forumin vjetor të Alpbach-ut....

“Propozimi i Thaçit po e dëmton që tani Kosovën”

Kreu Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, përmes rrjetit social Facebook, ka deklaruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes idesë...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...

Sjellësit e mynxyrës

Nga Aurel Plasari - Janë mbyllur 150 shkolla? Apo 133? Po ç’rëndësi ka saktësimi i numrit? Edhe...