E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Petrit Vasili: Vendimi i KiE për Kosovën është historik

Kryetari i Grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim,  Petrit Vasili përshëndeti votimin e Byrosë së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës  lidhur me...

Edita Tahiri:”Pa pavarësim të KOSTT-it dhe marrjes së Kodit telefonik Shtetëror,...

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri sot raportoi para Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media, e cila u fokusua në temën e normalizimit...

Miratohet në parim Ligji për Trepçën

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 82 vota për dhe 12 abstenime, kanë miratuar në parim Ligjin për Trepçën. 94 deputetë të Kuvendit të Kosovës...

Doda-Vokrrit: Nuk e ndalon copa e letrës shkodranin dhe pejanin të...

Në stadiumin “Loro Boriçi” mbrëmjen e sotme, ku sipas një vendimi është ndaluar përdorimi i simboleve kombëtare shqiptare, e që askush nga arena politike...

Kush ja ndalon shqiptarëve festën?

Flamujt e Kosovës po ashtu kanë qenë të pranishëm në ndeshjet e ekipit kuq e zi. Në këtë botë, veç Millosheviçit dhe regjimit serb...

Kombëtarja shqiptare dhe “kombëtarja” e Kosovës

"Sidoqoftë, bashkimi mund të ndodhë një ditë. Mund të mos e arrijnë nipërit tanë, por mund ta arrijnë stërnipërit. Shkëputjen e Kosovës nga Serbia...

Festivali Ballkanik i Folklorit në Bujanoc

“Në Festivalin Ballanik të Folklorit, në Bujanoc, demonstruan shkathtësitë e tyre artistike kulturore tetë ansamble nga tre shtete. Vitin tjetër i gjithë Ballkani këtu...

Serbët paralajmërojnë bllokimin e pikave kufitare me Kosovën

Shoqata e familjeve të të rrëmbyerve dhe të vrarëve serbë në Kosovë të viteve 1998 – 2000, me një deklaratë për shtyp sot e...

Gjykata e re e Kosovës, shqetësimet për mbrojtjen e dëshmitarëve

Mbrojtja e dëshmitarëve që dëshmojnë për luftën në Kosovë ka qenë prej kohësh një sfidë e madhe, por Gjykata Speciale e Kosovës me bazë...

Flamuri i Shqipërisë ndalohet në ndeshjen e Kosovës në “Loro Boriçi”?

Në përballjen Kosovë-Kroaci që do të luhet më 6 tetor në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës mund të ndalohet flamuri kombëtar shqiptar. Lajmi është konfirmuar...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...