E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Hashim Thaçi zgjidhet President i Kosovës pas tri raundesh

Kuvendi i Kosovës zgjodhi në raundin e tretë të votimin Hashim Thaçin si Presidentin e ri të Republikës së Kosovës. Dy raundet e para dështuan,...

Sot pritet të zgjidhet Presidenti kosovar, opozita proteston

Kuvendi i Kosovës pritet të zgjedhë sot Presidentin e ri të Republikës, që sipas të gjitha parashikimeve do të jetë Hashim Thaçi. Por, ky votim...

Kosova, tetë vite pesimiste

Nga Ardit Rada -  Tetë vite më pas Kosova kremton Pavarësinë, ndërsa panorama e situatës politike e shoqërore nuk ka asnjë ndryshim, së paku në...

“Luajta rolin e policit që më rrahu”

‘Shok’, filmi i parë kosovar që kandidon për një çmim Oskar, rrëfen disa nga eksperiencat e vërteta të kanosjes nga forcat serbe të aktorëve...

Oliver Ivanoviç, mjeshtri i karatesë mposhtet në gjykatë

Aftësitë e tij në arte marciale e futën Ivanoviçin në politikë dhe dikur ai shihej si një figurë tepër e rëndësishme në dialogun Kosovë-Serbi,...

Lobimi rus për daljen e Serbisë në Adriatik

Nga Nuri Dragoj (Lexoni nga numrat e kaluar) -Kur Vjena kundërshtonte pretendimet serbe për Shqipërinë -Arkivat e huaja për Shqipërinë e 103 viteve më parë Më 2 nëntor 1912,...

“Muhaxheri në Shqipëri? Dizinformim i shërbimeve maqedonase”

Duke iu referuar rastit të Lavdri Muhaxherit dhe diskutimeve mbi ardhjen e tij në Shqipëri, Ilir Kullja deklaron se kemi të bëjmë më informacione...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...