E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Kryeministri i Marokut i ashpër: Nuk e njohim Kosovën!

Shteti i Marokut po mban një qëndrim të ashpër ndaj shtetit të Kosovës. Kryeministri i këtij vendi, Saadedine Othmani ka reaguar ne Tëitter pas njoftimeve...

Drashkoviç: Pajtimi i serbëve dhe shqiptarëve do të vijë shumë shpejtë

Shkrimtari dhe politikani serb Vuk Drashkoviç është i bindur se shumë shpejtë do të vijë pajtimi i shqiptarëve dhe serbëve dhe se kryetari serb...

Revansh i ri Ballkanik i Rusisë nga Bosnja

Nga Shaban Murati - Një arsye shumë e fortë duhet ta ketë shtyrë ministrin e jashtëm rus, Sergej Lavrov, të ndërmarrë në 21 shtator...

Haley: Për Kosovën, Administrata amerikane do të flasë me një zë...

Ambasadorja amerikanë në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, tha të enjten se "pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar dhe ajo mbetet vend mik...

Mediu takon Haradinaj: Dialogu me Serbinë të finalizohet me njohjen e...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj. Mediu tha se dialogu me Serbinë duhet të...

Kosova kundër transmetimit të Champions League nëpërmjet kanalit serb

Kjo çështje tashmë ka kaluar edhe kufijtë sportivë duke përfshirë edhe politikën. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë Kujtim Gashi me një postim...

Zbardhen takimet e Bushatit në Prishtinë: Kosova është e para

Forcimi i bashkepunimit dypalesh dhe axhenda e mbledhjes se perbashket te dy qeverive kane qene mes te tjerash ne fokus te takimeve qe ministri...

Hapat deri në liberalizimin përfundimtar të vizave për Kosovën

Votimi pozitiv nga Parlamenti Evropian për liberalizimin e vizave për kosovarët, sipas njohësit të integrimeve evropiane, Artan Murati, ishte i pritur, pasi Parlamenti Evropian...

Heqja e vizave për Kosovën, Kryemadhi: Vendimi duhej të ishte marrë...

Kryetarja e Lëvizjes Socialise për Integrim, Monika Kryemadhi ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për miratimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për kosovarët. "Lajm...

Zaev-Thaçi: Kosova dhe Maqedonia nuk kanë asnjë çështje të hapur

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zhvilloi një vizitë në Maqedoni ku u takua me kryeministrin Zoran Zaev. Gjatë konferencës për shtyp, kreu i shtetit...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...