E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Kosova dhe Maqedonia, marrëveshje për njohjen e patentave

Sot do të nënshkruhet marrëveshja për njohjen reciproke të patentave të shoferëve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë. Në këtë ceremoni do...

Bugajski: Kosova duhet të bëjë kujdes në dialog, mund të mashtrohet

Analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski mendon se Kosova duhet të jetë jashtëzakonisht e kujdesshme gjatë procesit të dialogimit, ndryshe...

SHBA “shuplakë” Kosovës për taksën: Pezullojeni, që të nisë dialogu, ose...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë që përfaqësohet nga ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka bërë edhe një herë thirrje në drejtim...

BE e pranon: Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për...

Shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se nuk do të ketë më kushte të tjera sa i përket çështjes...

Veseli: Referendum për Marrëveshjen Finale Kosovë-Serbi

Nëse Kosova dhe Serbia arrijnë të dakordohen për marrëveshje, në finalen e procesit të Dialogut, Kryeparlamentari Kadri Veseli thotw se zgjidhja më e mirë...

Radio shtetërore gjermane DW: Meta në të njëjtën linjë me Berlinin,...

Radio shtetërore gjermane "Deutsche Welle" ka analizuar konfliktin mes Presidencës dhe Kryeministrisë për mos dekretimin e Ministrit të Jashtëm. Në raportimin e saj, DW...

Ministri gjerman: Kosova ka plotësuar kushtet, duhet të mbajmë premtimin për...

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, ka thënë se do të angazhohet që qytetarët e Kosovës të lëvizin lirshëm në vendet e europës. Pas takimit...

Kosova në kaos me borën, Policia apelon për kujdes

Mëngjesi i sotëm ka gjetur të gjitha rrugët e Kosovës të mbuluara me shtresa të larta të borës dhe akullit. Gjatë këtyre orëve shumë vetura...

Kosova në takim me Mogherinin, vendosen hapat e parë për marrëveshje...

Bashkëkryesuesit e Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pritet të takohen sot në Bruksel me Përfaqësuesen e...

Më shembullorët në Rajon, OKB: Shqipëria dhe Kosova të parat për...

Shqiptarët nuk janë shumë të lumtur që të paguajnë taksa për investime publike, në drejtim të arsimit, shëndetësisë dhe të mirave të tjera publike....

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...