E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Koncensione

Etiketim: koncensione

544 miliardë lekë koncesione, ndryshimet ligjore pritet të ulin riskun në...

Opozita nisi largimin përfundimtar nga parlamenti por deputeti Edmond Haxhinasto mori pjesë në Komisionin e Ekonomisë ku u diskutua projektligji për koncesionet  PPP. Deputeti...

“Do vazhdoni të vidhni”, deputeti i PD “zbulon” koncesionin e ri

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese është diskutuar për ndryshimin e pr/ligjit për Koncesionet dhe PPP. Opozitarët kanë qenë ata që...

BIRN: Thesi 1.2 miliardë euro koncesione te rrugët

Katër segmente rrugësh të reja dhe një kontratë mirëmbajtjeje të dhëna me koncesion deri tani pritet t’i kushtojnë taksapaguesve 153.8 miliardë lekë gjatë trembëdhjetë...

FMN kritikon qeverinë për PPP-të, Spahiu ironizon: Fajin vazhdon ta ketë...

Deputeti i LSI-së Përparim Spahiu e ka kritikuar sërish qeverinë për paaftësinë në menaxhim, këtë radhë mbështetur edhe tek raporti i fundit i FMN-së, që...

Vasili sulmon ashpër Ramën: Vrau njerëz duke dhënë koncesione

Deklarata e djeshme e bërë nga një mësuese nga Rrësheni, për mungesë të ilaçeve për kancerin dhe përgjigja e vakët e kryeministrit, ka sjellë...

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Djegja e mandateve, “e keqja” e domosdoshme

Nga Andi Bushati/ Vendimi radikal i PD për të djegur mandatet e deputetëve, si reagimi i vetëm për...

Sjellje kriminale e Qeverisë, ndaj qytetarëve të bashkisë së Skraparit!

Nga Luan Rama * Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Skraparit, është një akt kriminal i Qeverisë së...