Ballina Etiketimet Kompania

Etiketim: kompania

Lajm i keq për ata që përdorin “YouTube” për të bërë...

Pesë vjet më parë, “YouTube” hapi programin e partneritetit për të gjithë. Kjo ishte një risi e madhe: kushdo mund të regjistrohej në shërbim, të...

Kryeministri Rama si Vuçiç, zgjedh të njëjtën kompani për zgjedhjet e...

Ashtu si dhe kryeministri serb Aleksandar Vuçiç, presidenti Tomislav Nikoliç, presidenti kosovar Hashim Thaçi edhe kryeministri shqiptar Edi Rama kanë zgjedhur të njëjtën kompani...

Çfarë po ndodh me rrjetet sociale të Albtelecom?

Pa postime të personalizuara, pa foto kopertine, pa oferta Fushata më re online  #MeJutëParët ka shkuar virale. Kompania ALBtelecom, në vitin që shënon edhe...

Lorenc Goga, administrator i Facile.it: Asnjë rrezik për Call Center në...

Lorenc Goga, administrator i Facile.it (Dega në Shqipëri), një nga kompanitë lider në tregun Call Center, deklaron se ndryshimet ligjore në Itali nuk prekin...

Kjo kompani e fillon punën në 09:06. Ja pse

Nuk ka shumë kompani që kërkojnë që stafi të fillojë punë në këtë orë, si Pivotal Software.  Punëtorët e kompanisë me 20 zyra në...

A po e ndihmon një kompani amerikane Turqinë për të spiunuar...

 “Nuk dua të kaloj pjesën e mbetur të jetës time në faj dhe me keqardhje që isha pjesë e marrëzizë së Erdogani, ndaj po...

Kompania detyron personelin femëror të puthin në buzë “Shefin” (VIDEO)

Kandidati republikan për zgjedhjet Presidenciale Donald Trump, të një krijojë lajme. E fundit ishte deklarata ku ai dëgjohet të thotë se “kur je i...

“Shtëpia” e Facebook-ut, aty ku ruhen të dhënat tona (FOTO)

Kompanitë e mëdha përgjithësisht tregohen diskrete kur vjen puna për të treguar teknologjinë e tyre, por nuk është ky rasti i Facebook. Mark Zuckerberg përmes profilit të...

Taksa e “Rrugës së Kombit”/Kompania: Tarifa do paguhet në tunelin e...

Korporata Financiare Ndërkombëtare, IFC ka reaguar për televizionin “News24” në lidhje me koncesionin e Autostradës Milot­Morinë, duke theksuar se tarifa e parashikuar reflekton nivelin...

Një kompani private bllokon gjithë shtetin për sigurinë e Rinasit

  Nga Qamil Xhani.  Grabitja në aeroportin e Rinasit, përveçse dëshmoi paaftësi totale në ruajtjen e pikave kufitare është dhe modeli më i qartë sesi një...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...

Europa e ka të humbur luftën

Marrëveshja për ndalimin e raketave me rreze të mesme veprimi nuk mund të shpëtohet më. Me këtë...