E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Kompania

Etiketim: kompania

Kompania turke merr minierën më të madhe në Shqipëri

Shoqëria “Vllahen Mining” është shpallur fituese e garës për lejen minierare në zonën 294/7, e referuar si Miniera e Vlahnës në Kukës. Ministria e...

Kokaina në Durrës/ Berisha: Kompania Arbri Garden financoi fushatën e PS,...

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot nga seanca parlamentare se pas kokainës të kapur në Durrës qëndron kryeministri Edi Rama dhe vëllai i tij. Por...

Përditësimi i të dhënave, OSHEE: Shtyhet afati deri në mars 2018,...

Kompania OSHEE, në bashkëpunim me nënkontraktorin që po zbaton ne terren procesin e përditësimit të të dhënave, bën me dije se për shkak të...

4 ditë jave punë? Po! Kjo kompani rriti fitimet me rreth...

Një në tetë punonjës punon më shumë se 48 orë në javë, sugjeron analiza nga TUC, i parë nga Victoria Derbyshire e programit të...

Kompania Weinstein në prag të falimentimit

Kompania Weinstein është duke përjetuar një rënie financiare, falë veprimeve të këqija të Harvey Wenstein dhe keq-menaxhimit të kësaj kompanie. Kjo kompani pritet që të...

Lajm i keq për ata që përdorin “YouTube” për të bërë...

Pesë vjet më parë, “YouTube” hapi programin e partneritetit për të gjithë. Kjo ishte një risi e madhe: kushdo mund të regjistrohej në shërbim, të...

Kryeministri Rama si Vuçiç, zgjedh të njëjtën kompani për zgjedhjet e...

Ashtu si dhe kryeministri serb Aleksandar Vuçiç, presidenti Tomislav Nikoliç, presidenti kosovar Hashim Thaçi edhe kryeministri shqiptar Edi Rama kanë zgjedhur të njëjtën kompani...

Çfarë po ndodh me rrjetet sociale të Albtelecom?

Pa postime të personalizuara, pa foto kopertine, pa oferta Fushata më re online  #MeJutëParët ka shkuar virale. Kompania ALBtelecom, në vitin që shënon edhe...

Lorenc Goga, administrator i Facile.it: Asnjë rrezik për Call Center në...

Lorenc Goga, administrator i Facile.it (Dega në Shqipëri), një nga kompanitë lider në tregun Call Center, deklaron se ndryshimet ligjore në Itali nuk prekin...

Kjo kompani e fillon punën në 09:06. Ja pse

Nuk ka shumë kompani që kërkojnë që stafi të fillojë punë në këtë orë, si Pivotal Software.  Punëtorët e kompanisë me 20 zyra në...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...