E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Komisioni europian

Etiketim: komisioni europian

KE: Shqipëria ka bërë hapa prapa me zgjerimin e përjashtimeve tatimore...

Duke analizuar Programin e Reformave Ekonomike të Shqipërisë 2018-2020, Komisioni Europian vëren se, Shqipëria nuk e ka vijuar luftën ndaj informalitetit në përputhje me...

Publikohet progres raporti për Shqipërinë nga Komisioni Europian

Rreth orës 18:30, Komisioni Europian publikoi progres raportin për Shqipërinë në të cilën rekomandohet hapja e negociatave të antarësimit. Në raport evidentohen si progres,...

FotoLAJM/ Ambasadorja Vlahutin: Shqiptarët meritojnë t’u njihen sakrificat

Komisioni Europian ne 15:30 pritet të deklarojë se Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Komisioni Europian pritet të deklarojë...

Negociatat me BE, sot raporti me rekomandimin pozitiv për Shqipërinë

Komisioni Europian pritet të rekomandojë sot zyrtarisht hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë. Një pjesë e raportit që është botuar në mediat europiane, vlerëson...

Shqipëria pret sot dritën jeshile për hapjen e negociatave me BE,...

Shqipëria pritet të hedhë një hap të rëndësishëm përpara në rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Europian. Sipas progres raportit, që do të...

Komisioni Europian: Facebook duhet të bashkëpunojë me hetuesit

Komisioni Evropian i kërkoi sot rrjetit social “Facebook” të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin “Cambridge Analytica”, në emër të kompanisë që ka...

Integrimi i Kosovës në BE – ndikimi rus dhe turk

Komisioni Europian shpalli një ditë më parë strategjinë e zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor që hap dyert për integrimin e rajonit. Autoritetet në Prishtinë...

Komisioni Europian zbulon nismën: Ligj mbi ujin e pijshëm

“Conde Nast Traveler” shkruante në vitin 2016 se, në mjaft vende të Europës, si Austria, Belgjika, Danimarka, Italia, Luksemburgu, Zvicra e disa të tjera,...

The Economist: Nëse BE dështon, vendet e Ballkanit do gjejnë miq...

Komisioni Europian nis sot muajin e politikave intensive për të ardhmen e grupit që përbëhet nga Serbia, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Maqedonia dhe...

KE prezanton sot strategjinë e re të BE për zgjerimin, pritshmëritë...

Komisioni Europian do të prezantojë sot strategjinë e re të Bashkimit Europian për zgjerimin me vendet e Ballkanit Perëndimor. Kjo strategji shihet si një mundësi...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...