E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Komisioni europian

Etiketim: komisioni europian

KE i kërkon Parlamentit Evropian t’i heqë vizat Kosovës

Pasi çështja e liberalizimit të vizave të Kosovës ka kaluar në Komitetin për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme (LIBE), tashmë është hapur...

Ulen në gjysmë shtizë flamujt e Komisionit Europian për nder të...

Flamujt europianë në selinë e Komisionit Europian në Bruksel po valëviten në gjysëm shtizë në Bruksel sot, të mërkurën, në nderim të viktimave të zjarreve...

KE vlerëson Ministren Manastriliu: Shqipëria, progres për komunitetin rom

Zyrtarë të lartë të Komisioni Europian kanë vlerësuar strategjinë e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, të drejtuar nga ministrja Ogerta Manastriliu. Zv/Drejtoresha e Komisionit...

BE, më pak fonde për anëtarët që rrezikojnë sundimin e ligjit

Komisioni Europian ka propozuar shtimin e mbrojtjes financiare për të luftuar vendet anëtare të BE që vënë në rrezik sundimin e ligjit dhe vlerat...

Manjani: Ekspertët e BE bënë spektakël me Kushtetutën tonë

Në raportin ku rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë, Komisioni Europian rendit reformën në drejtësi, e sidomos procesin e vettingut si një ndër hapat...

KE: Shqipëria ka bërë hapa prapa me zgjerimin e përjashtimeve tatimore...

Duke analizuar Programin e Reformave Ekonomike të Shqipërisë 2018-2020, Komisioni Europian vëren se, Shqipëria nuk e ka vijuar luftën ndaj informalitetit në përputhje me...

Publikohet progres raporti për Shqipërinë nga Komisioni Europian

Rreth orës 18:30, Komisioni Europian publikoi progres raportin për Shqipërinë në të cilën rekomandohet hapja e negociatave të antarësimit. Në raport evidentohen si progres,...

FotoLAJM/ Ambasadorja Vlahutin: Shqiptarët meritojnë t’u njihen sakrificat

Komisioni Europian ne 15:30 pritet të deklarojë se Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Komisioni Europian pritet të deklarojë...

Negociatat me BE, sot raporti me rekomandimin pozitiv për Shqipërinë

Komisioni Europian pritet të rekomandojë sot zyrtarisht hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë. Një pjesë e raportit që është botuar në mediat europiane, vlerëson...

Shqipëria pret sot dritën jeshile për hapjen e negociatave me BE,...

Shqipëria pritet të hedhë një hap të rëndësishëm përpara në rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Europian. Sipas progres raportit, që do të...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...