E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Komisioni europian

Etiketim: komisioni europian

KE ul projeksionet për Europën – Ekonomitë më të mëdha do...

Komisioni Europian shkurtoi projeksionet për ekonominë e Eurozonës këtë vit dhe tjetrin, për shkak të një ngadalësimi në ekonomitë më të mëdha të rajonit,...

Brukseli rrëzon draft buxhetin 2019 aprovuar nga qeveria italiane

Brukseli ka rrëzuar përfundimisht draft buxhetin për vitin 2019 aprovuar nga qeveria italiane duke vendosur nisjen e një procedure masash ndaj Italisë për defiçit...

Soreca: Rreth 80 mijë vende të reja pune në rajon nëse...

Komisioni Europian parashikon se rreth 80 mijë vende të reja pune mund të krijohen në mbarë rajonin e Ballkanit Perëndimor nëse ekonomitë përkatëse integrohen...

E paprecedentë/ BE refuzon Italinë – Nis përplasja

Komisioni Europian kundërshtoi buxhetin e propozuar të Italisë –  dhe është hera e parë që një veprim i tillë ndërmerret për një shtet anëtar....

KE vlerëson ekonominë shqiptare – Paralajmëron për rënien e investimeve

Komisioni Europian ka publikuar raportin mbi ecurinë e vendeve kandidate për tremujorin e tretë të këtij viti.  Në analizën për ecurinë e ekonomisë shqiptare,...

Juncker: Nuk duam në Itali një krizë si ajo e Greqisë

"Pasi kemi kapërcyer krizën greke nuk do të donim të njëjtën krizë në Itali, një krizë si ajo e Greqisë është e mjaftueshme", tha...

Gjonaj në Bruksel: Do të vijojmë reformat me mbështetjen e Komisionit...

Ministrja e Drejtësisë, zj. Etilda Gjonaj ka kryesur delegacionin shqiptar në takimin e parë shpjegues të Legjislacionit të BE për kapitullin 23 të negociatave...

KE i kërkon Parlamentit Evropian t’i heqë vizat Kosovës

Pasi çështja e liberalizimit të vizave të Kosovës ka kaluar në Komitetin për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme (LIBE), tashmë është hapur...

Ulen në gjysmë shtizë flamujt e Komisionit Europian për nder të...

Flamujt europianë në selinë e Komisionit Europian në Bruksel po valëviten në gjysëm shtizë në Bruksel sot, të mërkurën, në nderim të viktimave të zjarreve...

KE vlerëson Ministren Manastriliu: Shqipëria, progres për komunitetin rom

Zyrtarë të lartë të Komisioni Europian kanë vlerësuar strategjinë e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, të drejtuar nga ministrja Ogerta Manastriliu. Zv/Drejtoresha e Komisionit...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...