E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Komisionet parlamentare

Etiketim: komisionet parlamentare

Buxheti në komisione, të enjten nuk ka seancë plenare

Kuvendi nuk do të zhvillojë të enjten seancë plenare siç jemi mësuar. Seanca e planifikuar të enjten nuk do të zhvillohet pasi maxhoranca do...

Opozita braktis “Ligjet”, Manja: Duhet të ishin këtu, ja axhenda për...

Komisioni i Ligjeve ka zhvilluar paraditen e sotme mbledhjen e parë për sesionin e ri parlamentar, ndërsa opozita e ka bojkotuar, ashtu sikur ka...

Komisionet parlamentare, PS i zbardh emrat e drejtuesve nesër

Partia Socialiste ka vendosur të mbledhë nesër kryesinë dhe grupin parlamentar për të votuar dhe zyrtarizuar emrat që do të drejtojnë jetën parlamentare për...

Meta shkresë për kryetarët e komisioneve: Kontroll qeverisë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ju kërkon Komisioneve Parlamentare që të monitorojnë qeverinë sipas një kalendari kontrolli dhe monitorimi për çdo fushë përgjegjësie. Në një shkresë...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...