E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Kombetarja

Etiketim: kombetarja

Panuçi: Jam i lumtur te Shqipëria, po bëhen investime të mëdha!

Kristian Panuçi ka vetëm dy muaj e gjysmë në krye të Kombëtares sonë. Strategu italian i ka bindur të gjithë vetëm në 5 ndeshjet...

Premtimi i Panuccit: E kualifikoj Shqipërinë në “Euro 2020”

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, në një intervistë për “Supersport”, është shprehur se objektivi është për të kualifikuar kuqezinjtë në “EURO 2020”. Ai...

Lojtari i Kombëtares, afrimi më i dështuar i vitit

Dëshira për të kaluar disa shkallë përnjëherësh në karrierën e tyre, shpesh herë ka sjellë dështime të forta për lojtarët shqiptarë. I tillë është...

Panucci për bilancet: Më ka mbetur mendja tek ndeshja me Italinë

Christian Panucci ka ardhur në Shqipëri, për të kaluar disa ditë në vendin që e ka bërë trajner të kombëtares. Ka qenë “Top Channel”,...

Kuqezinjtë rikuperojnë në renditjen e FIFA-s

Pas pësimeve, në Kombëtaren e kuqezinjëve, është rikthyer buzëqeshja. Shqipëria ka rikuperuar 9 pozicione në renditjen e fundit të shpallur ditën e sotme nga...

Panucci zbret në Tiranë

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci, do të rikthehet këtë javë në Shqipëri. Arsyeja e vizitës së teknikut italian në Tiranë është shumë...

Duka kërkon Europianin: Me pak fat shkojmë sërisht

Megjithëse kombëtarja fitoi 3-2 me një lojë bindëse ndaj Turqisë, kreu i FSHF-së Armand Duka i ka “tërhequr veshin” kuqezinjve. “Jam i kënaqur me rezultatin...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se...

Humbet “garda e vjetër” e De Biazit, ja ndryshimet e Panuçit...

Kur ndërron një trajner dhe për më shumë idetë e lojës së një cikli të ndërprerë në mes, pa dyshim që miqësoret vlejnë po...

“Firon” mesfusha, tjetër largim nga grumbullimi kundër Turqisë

Kombëtarja shqiptare e futbollit nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e futbollistit Migjen Basha për miqësoren ndaj Turqisë në 13 nëntor. Mesfushori...

EDITORIAL

Ambasadorja e SHB në OKB, Nikki Haley: Pozicionet nuk kanë ndryshuar për Kosovën

Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Haley tha se pozicionet e qeverisë amerikane në lidhje me Kosovën...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...