E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Kombetarja

Etiketim: kombetarja

Abrashi: Dhamë gjithçka, por nuk mjaftoi

Amir Abrashi ndjehet krenar që ka përfaqësuar Shqipërinë në Euro 2016. Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi ka thënë se është krenar që ka përfaqësuar...

Sadiku, heroi i ri i shqiptarëve

Armando Sadiku është kthyer në idhullin e shumë të rinjve, por për dy femra ai ka qenë gjithmonë idhull, edhe kur nuk kishte shënuar...

Sokol Balla: Luanët e Lionit

"Jemi ne, luanët e Lionit, që kemi ardhur për të mos ikur më. Në Tiranë kemi lënë vetëm ata që janë burimi, shkaku dhe...

Ankthi që vramë në Lion…

Nga Andi Bushati/Nëse ka një epitet që i shkon më shumë trajektores ende të pambaruar të Shqipërisë në këtë europian, ai është një ankth...

Fitorja me Rumaninë/ Qeveria, 1 milion euro shpërblim kombëtares

Pas prezantimit dinjitoz të kombëtares në tre ndeshjet e kombëtares, Këshilli i Ministrave ka vendosur t’i japë 1 milion euro shpërblim. Vendimi është publikuar...

Ja arritëm!

Nga Blendi Fevziu – Ja arritëm! Arritëm atë që e besonin fare pak nga ne, por shumë e shpresonin! Arritëm atë që në botë thuajse nuk e...

Sfida e Shqipërisë!

"Prania e Shqipërisë në Francë, është një portë e mrekullueshme për gjithë ata të rinj dhe adoleshentë, që ndryshe nga prindërit dhe gjyshërit e...

Cana: Tare do drejtojë Shqipërinë

Kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana, ka paralajmëruar rikthimin e Igli Tares te kuqezinjtë. Në një intervistë ekskluzive për “Radiosei”, Caka ka thënë...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...

Rama si Juventusi i Moggi-t, që bleu ndeshjet dhe arbitrat

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare. Rama...