E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Kombetarja

Etiketim: kombetarja

A mjafton të qeshësh me Edi Ramën?

Nga Artur Zheji Shumëkush, përfshirë edhe mua, kishte sidoqoftë një shpresë se Edi Rama, do të ishte një Kryeministër vullnetplotë dhe serioz në përgjithësi. Vërtet...

Ekipi kuqezi mbërriti sot në Atdhe. Pritje madhështore në ...

Avioni i Kombëtares mbërriti sot në aeroportin “Nënë Tereza”. Në aeroport, Kombëtarja u prit nga Kryeministri Rama me të gjitha nderimet ushtarake dhe rojen e...

Kuq e zi!

Nga Ilva Tare/Asnjëherë më parë nuk kisha takuar në Londër anglezë më entuziastë për Shqipërinë dhe shqiptarë aq krenarë për kombin e tyre. Shqipëria ishte...

Kombëtarja si model për shoqërinë!

Nga Blendi Fevziu/Na mbajtën mbërthyer deri në fund; na bënë të shpresojmë deri në bilbilin final; na ulën mes më të mëdhenjve të kontinetit...

Abrashi: Dhamë gjithçka, por nuk mjaftoi

Amir Abrashi ndjehet krenar që ka përfaqësuar Shqipërinë në Euro 2016. Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi ka thënë se është krenar që ka përfaqësuar...

Sadiku, heroi i ri i shqiptarëve

Armando Sadiku është kthyer në idhullin e shumë të rinjve, por për dy femra ai ka qenë gjithmonë idhull, edhe kur nuk kishte shënuar...

Sokol Balla: Luanët e Lionit

"Jemi ne, luanët e Lionit, që kemi ardhur për të mos ikur më. Në Tiranë kemi lënë vetëm ata që janë burimi, shkaku dhe...

Ankthi që vramë në Lion…

Nga Andi Bushati/Nëse ka një epitet që i shkon më shumë trajektores ende të pambaruar të Shqipërisë në këtë europian, ai është një ankth...

Fitorja me Rumaninë/ Qeveria, 1 milion euro shpërblim kombëtares

Pas prezantimit dinjitoz të kombëtares në tre ndeshjet e kombëtares, Këshilli i Ministrave ka vendosur t’i japë 1 milion euro shpërblim. Vendimi është publikuar...

Ja arritëm!

Nga Blendi Fevziu – Ja arritëm! Arritëm atë që e besonin fare pak nga ne, por shumë e shpresonin! Arritëm atë që në botë thuajse nuk e...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...