E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Kombetarja

Etiketim: kombetarja

Bala i jep fitoren Shqipërisë. Jemi me pikë barabarta me Spanjën...

Shqipëri-Maqedoni 2-1. Kombëtarja Shqiptare ka arritur të marrë një fitore të sigurt. Golat e Sadikut (dje) dhe i Balajt (sot) i dhanë fitore kuqezinjve...

De Biasi me ndryshime, ja si pritet të luajë ndaj Maqedonisë

Gianni De Biasi është duke menduar ende për formacionin që do të zbresë në fund ndaj Maqedonisë, ditën e hënë, në “Loro Boriçi”, teksa...

Kosova në “Loro Boriçi”, tërbon serbët!

Dje në inagurimin e stadiumit Loro Borici, Kryeminsitri rama vec të tjerash bëri me dije se përfaqësuesja e Kosovës ndeshjet si vendëse, në kualifikimet...

Cana rrëfen të vërtetën e lajmit, mbi gjendjen e tij shëndetësore

Mbrëmë kuqezinj, pritën në ndeshjen miqësore skuadrën kombëtare të Marokut, ku u mbyll me barazimin 0-0. Kuriozitet kishte se kush do të mbante shiritin...

Trajneri i Kosovës sulmon ashpër Januzajn

Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku ka sulmuar Adnan Januzajn, i cili vazhdimisht ka injoruar ofertën për të luajtur për vendlindjen e tij. Në një konferencë...

Sa kushtojnë biletat për dy ndeshjet e Kombëtares

Kombëtarja shqiptare ditën e sotme nis grumbullimin e lojtarëve duke zhvilluar stërvitjen e parë në prag të ndeshjes miqësore të 31 gushtit kundër Marokut. Trajneri...

De Biazi refuzoi milionat nga Zvicra për Shqipërinë

Klubi i njohur zviceran i Sionit tentoi të punësonte si trajner të skuadrës së parë italianin Xhani De Biazi, por ky i fundit e...

Shqiptarët kanë vetëm një Kombëtare!

"Kur të bëhemi një trup, një treg, do të bëhemi më të mëdhenj, më të pasur, do të heqim dorë nga lufta e patateve...

“Amir Rrahmani ka zgjedhur Kosovën”

Me sa duket, eksodi i të pakënaqurve nga kuqezinjtë nuk ka përfunduar ende. Pavarësisht garancisë që kanë dhënë Bushi, De Biazi e Tramexani se...

Herolind Shala: Ja pse ika nga Shqipëria

Ishte muaji gusht i vitit 2014 kur Herolind Shalën e vërshuan ofertat për të luajtur për Përfaqësuese të ndryshme. Pasi kishte shkëlqyer me Shqipërinë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...