E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Kombetarja

Etiketim: kombetarja

Loret Sadiku mes tre kombëtaresh, por tashmë mbetet vetëm Shqipëria

Loret Sadiku përfundimisht nuk do të mund të luajë me asnjë përfaqësuese tjetër në të ardhmen, përveç Shqipërisë. Mbrojtësi 27-vjeçar, pjesë e Kasimpasas në...

Sot luan kombëtarja, Panuçi tregohet “frikacak”

Kombëtarja shqiptare luan sot në mbrëmje ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve teksa në orën 20:45 do përballet me Skocinë në Gllasgou. Skuadra do...

Kombëtares i refuzohet kalimi në terminalin “VIP”, nisen si pasagjerë të...

Pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Izraelit, kombëtarja shqiptare ka filluar përgatitjet për ndeshjen ndaj Skocisë, që do të zhvillohet në Glasgow. Ndonëse kishin...

Panucci “shpërthen” pas fitores: Para një ore ishim të humbur, tani...

Christian Panucci është shprehur i kënaqur pas fitores ndaj izraelit, por ka polemizuar në lidhje me polemikat në lidhje me humbjet e miqësoreve të...

Nesër ndeshja në “Elbasan Arena”, kombëtarja e Izraelit në Shqipëri me...

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit e cila do të luhet më 7 shtator në "Elbasan Arena" do të monitorohet nga 1500 efektivë policie, 300...

Kombëtarja nis përgatitjet për ndeshjen ndaj Izraelit (FOTO LAJM)

Shqipëria do të luajë në 7 shtator ndeshjen e saj debutuese në Ligën e Kombeve ku përballë do të ketë skuadrën e Izraelit. Ndeshja...

Volej femra/ Kombëtarja për turp, humb edhe përballë Zvicrës

Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll për femra u mund 3-0 (25-19, 25-22, 25-10) nga Zvicra, në ndeshjen e katërt eliminatore të Kampionatit Europian, Grupi...

Volej femra/ Kombëtarja U-19 mposhtet pastër nga Bosnje-Herzegovina

Kombëtarja U-19 në volejboll për vajza është mundur sot pasdite 3-0 (25-17, 25-16, 26-24) nga Bosnje-Herzegovina, ndeshje e vlefshme për Kampionatin Ballkanik të kësaj...

Pensionimi nga kombëtarja, Shakira mbështet Pique me mesazh prekës

Gerard Pique nuk do të luajë më me kombëtaren e Spanjës, pasi vetëm pak orë më parë lajmëroi tërheqjen nga përfaqësuesja "La Roja". 31...

Panucci zbulon mbrojtësin e krahut të majtë në Ukrainë, ja kush...

Krahu i majtë i mbrojtjes është shndërruar në një problem për Shqipërinë e Panuccit, pasi me moshën e madhe të Agollit, asnjë prej zëvendësuesve...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...