E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Kombetare

Etiketim: kombetare

Lala analizon kombëtaren: Mos fajësoni Panuccin, problemi qëndron tek lojtarët

“Nuk është koha për të krijuar krizë në ekipin kombëtar”, -thotë Altin Lala nëf jalët e para të bisedës telefonike me “Telesport”. Ish-kapiteni i...

Balaj: Izraeli e di forcën tonë, jam gati të jap kontributin...

Bekim Balaj ishte futbollisti i radhës që doli në konferencë për shtyp në prag të dy ndeshjeve të para të Nations League. Sulmuesi shkodran...

Panuçi: Ndaj Kosovës nuk ishin lojtarët që njoh, nesër tregojmë kush...

Trajneri i Kombëtares sonë, Kristian Panuçi ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Ukrainës. Strategu italian ka komentuar disfatën e rëndë ndaj...

Altin Lala: 2-3 lojtarë çdo vit nga Superliga i bëjnë mirë...

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Altin Lala vlerësoi atmosferën pozitive dhe rritjen që ka pësuar ekipi kuqezi në vitet e fundit. Sipas tij,...

Manaj: Ka shumë faktorë që kam munguar në Kombëtare

Rei Manaj e ka nisur pikërisht me Kosovë tre vite më parë , aventurën e tij te Shqipëria, duke gjetur edhe rrugën e rrjetës....

Vajushi pa fat, dëmtohet dhe braktis grumbullimin e Kombëtares

Armando Vajushi ka braktisur menjëherë grumbullimin me Kombëtaren e Shqipërisë, që në ditën e parë të saj. Sulmuesi që ishte i huazuar tek Avelino...

Rrëfimi i Grezdës: E shoh veten në Gjermani, ja problemi kryesor...

Eros Grezda është një ndër pikat më të forta të Kombëtares sonë në ndeshjet e fundit nën drejtimin e trajnerit Kristian Panuçi. Strategu italian...

Veseli: Empoli më mbajti mezor, tani dua të qëndroj dhe të...

Frederik Veseli ka spikatur këtë sezon te skuadra e Empolit, edhe pse verën e kaluar ishte në mëdyshje të fortë për t’u larguar pas...

Napoli në alarm pas dëmtimit në gju të Hysajt, rrezikon mungesë...

Kambana alarmi te Napoli për dëmtimin e Elseid Hysajt. Mbrojtësi i Kombëtares sonë u dëmtua në minutën e 65-të, duke kërkuar ndihmën e mjekëve. Hysaj...

Miqësorja me Norvegjinë/ Panuçi fton bomberin e njohur pas një viti

Bekim Balaj rikthehet në Kombëtare pas më shumë se një viti. 27-vjeçari do të jetë në dispozicion të trajnerit italian për miqësoren që do...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...