E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Kombet e Bashkuara

Etiketim: Kombet e Bashkuara

Erdogan i prerë: Mos prisni drejtësi te Kombet e Bashkuara

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë një fjalimi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për shkencëtarët dhe akademikët ka deklaruar “Mos prisni, mos...

OKB miraton paktin për emigracionin, e nënshkruan edhe Shqipëria

Kombet e Bashkuara janë angazhuar që të zgjidhin problemin global të emigracionit duke miratuar të parin dokument ndërkombëtar për emigrim të sigurt, të organizuar...

Jep dorëhqejen ambasadorja amerikane në OKB

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, i paraqiti presidentit Donald Trump dorëheqjen nga funksioni i saj. Sekretarja e shtypit në Shtëpinë e Bardhë,...

BE dhe OKB ndajnë të njëjtat shqetësime për rendin global

Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara janë partnerë shembullorë, që ndajnë të njëjtat shqetësime për multilateralizmin dhe rendin botëror të bazuar tek rregullat dhe...

Ofensiva ruso-siriane mbi Idlib, OKB e shqetësuar

Kombet e Bashkuara kanë shprehur shqetësim për civilët në rajonin e Idlibit, në Sirinë veriperëndimore, ku forcat qeveritare, me mbështetjen e Rusisë, kanë në...

Në dy ditë, 215 të vdekur në përpjekje për të kaluar...

Shifra të frikshme janë publikuar nga një raport i fundit nga Kombet e Bashkuara. Vetëm gjatë dy ditëve, të paktën 215 persona janë mbytur...

Kombet e Bashkuara, Shqipëria nuk shihet më si aleat strategjik i...

Shqipëria e konsideron SHBA-në aleat strategjik, por votimet në OKB tregojnë për një ftohje të shpejtë të kësaj aleance. Brenda një viti, pozicioni i...

“Nevojitet zgjerim i Kombeve të Bashkuara”

Me kërkesën për të forcuar Kombet e Bashkuara ministri i Jashtëm gjerman Heiko Mass filloi fushatën që vendi i tij të marrë një vend...

OKB thirrje Kosovës: Mos i lejoni qytetarët që t’i bashkohen ISIS

Kombet e Bashkuara po kërkojnë nga autoritetet në Kosovë që të kenë një strategji të qartë për të penguar luftëtarët nga bashkimi me ekstremistët...

U.N të jetë a të mos jetë?!

Por dyqindmijëshi i Guterres u bë miliona refugjatë. Edhe Bota pagoi shuma pa fund për Komisionin e Guterres. Por edhe vetë Guterres u zgjodh...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Deutsche Welle: Protestë masive e opozitës për rënien e qeverisë Rama

Sot në Tiranë zhvillohet një protestë e madhe e opozitës kundër qeverisë Rama, të cilën opozita e...

Njolla me bojë blu e opozitës dhe njolla e zezë e korrupsionit

Nga Monitor Edhe piktori më amator e di që, po të përziesh bojën blu me atë mavi rezultati nuk...