E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Koha Jone

Etiketim: Koha Jone

Doshi-Prifti-Ismailaj lojë për 135 milionë euro

    Dje nënkryetari i LSI Ylli Manjani ka treguar fakte dritheruese se gjithë loja politike dhe sulmi ndaj Ilir Metës ka një prapaskenë të mirëkordinuar....

Video tek Fevziu, blof si filmat multiplikativ

Një video e transmetuar dje në “News 24” dhe “Tv Klan”, në vend që të hidhte dritë mbi skandalin e CEZ-it, i ka komplikuar...

Sqarim për lexuesit dhe Anila Bashën

    Sqarim miqësor për Anila Bashën dhe “Newsbomb.al” Nila ! Fotoja që keni botuar nuk ka ndonjë sekret sepse ishim në një drekë disa veta, siç edhe...

Diçka po kurdiset në prapaskenë ndaj Ilir Metës

Përsëri një lojë e madhe po përgatitet kundër Ilir Metës. Nga Rama apo nga Berisha, apo nga të dy së bashku, kjo mbetet për...

Ja pse duhet Edi Rama, Kryeministër

    Nga Nikoll Lesi. Nisur nga titulli i shkrimit  “Ja pse duhet Edi Rama, kryeministër” më duhet që të largoj, me aqsa mundem, hamendjet apo dilemat...

Ky parlament më mirë të shpërndahet. Edhe pastrohet, edhe freskohet!

Nga Nikoll LESI  / Qëkur u morën vesh emrat e deputetëve të parlamentit më 23 qershor 2013, shumica e njerëzve në këtë vend patën një...

Thashethemet e OSBE-së për “200 milionë eurot” e Edi Ramës

  Një raportet konfidencial i dalë nga zyrat e OSBE-së (Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë) ka shkaktuar një situatë të paprecedentë në Shqipëri....

Angazhimi i komuniteteve fetare në shërbim të paqes

Dialogu mes besimeve dhe kulturave” që u zhvillua në Tiranë, bashkoi përfaqësues të besimeve të ndryshme fetare, të cilët janë të përfshirë në misionin...

Rama fillon spastrimin para dekriminalizimit në parlament

    Partia Socialiste votoi dje kërkesën e Prokurorisë për hetimin e deputetit Armando Prenga. Kërkesa e organit të akuzës ka marrë votat e gjithë deputetëve...

PS përjashton deputetët që shkruajnë libra dhe afron ata që mbajnë...

  EDITORIAL Ngjarja në Laç shkaktoi habi dhe reagime në opinionin publik. Ngjan gati e pabesueshme. Një deputet i zgjedhur për dy mandate, merr pistoletën dhe...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Deutsche Welle: Protestë masive e opozitës për rënien e qeverisë Rama

Sot në Tiranë zhvillohet një protestë e madhe e opozitës kundër qeverisë Rama, të cilën opozita e...

Njolla me bojë blu e opozitës dhe njolla e zezë e korrupsionit

Nga Monitor Edhe piktori më amator e di që, po të përziesh bojën blu me atë mavi rezultati nuk...