E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Koalicioni

Etiketim: koalicioni

Koalicioni/ PDIU në opozitë, drejt prishjes koalicioni me Ramën

Kur na ndajnë vetëm pak muaj nga zgjedhjet vendore të 2019-ës, Partia për Drejtësisë Integrim dhe Unitet ka thirrur Këshillin e saj Kombëtar në...

Koalicioni në Gjermani, negociatat “ngecin” në çështjen e refugjatëve

6 orë bisedime të nivelit të lartë për krijimin e koalicionit qeverisës në Gjermani kanë “ngecur” në çështjen e refugjatëve. Negociatorët deklaruan shtyrjen e...

“Kthesa vendimtare”/ Koalicioni PDK-AAK-Nisma këtë javë konstituon institucionet e reja

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka premtuar se përfundimisht gjatë kësaj jave do të ndodhë kthesa sa i përket konstituimit të institucioneve të reja shkruan sot Koha...

Muç Nano: Pse bashkëpunimi me LSI-në është e vetmja rrugë për...

Analisti Mustafa Nano, në një intervistë-analizë për “Mapo”, thotë se Basha ka vetëm një rrugë në situatën politike ku ndodhet. Kjo rrugë sipas tij,...

Luan Rama: Për koalicionin ka ende kohë

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim ende nuk janë rregjistruar zytarisht si koalicion në KQZ edhe pse mundësia e fundit që të ndodhë...

Kryeministri Edi Rama: Koalicioni i PS me LSI do të vazhdojë...

Në seancën e sotme të Kuvendit, Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar vazhdimin e koalicionit mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kryeministri tha se...

Kuvendi mblidhet sot, ja procedura për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve të Kuvendit të enjten e kaluar, vendosi që më 19 prill të nisë raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të...

Regjistrimi i koalicioneve, PS–LSI kërkon shtyerjen e afatit

Edhe pse kanë mbetur vetëm pak orë nga afati për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të koalicioneve për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit,...

Manjani: Në fillim zgjedhjet, pastaj koalicionet

Ish-ministri i Drejtësisë dhe anëtari i Kryesisë së LSI-së, Ylli Manjani shprehet se më parë duhet të zgjidhjet çështja e zgjedhjeve dhe më vonë...

Doda: PS tentoi të kalonte kandidaturën e PDIU si opozitë

Kuvendi thirri sot klasën politike në një seancë të jashtëzakonshme për votimin e ngritjes së komisionit ad hoc të vettingut, proces i cili u shoqërua...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...