E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Knut Fleckenstein

Etiketim: Knut Fleckenstein

Fleckenstein: Detyra e opozitës, alternativë qeverisjeje brenda (apo jashtë) Parlamentit

Top Channel i kërkoi një prononcim raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, në lidhje me vendimin politik të Partisë Demokratike për djegien...

Knut Fleckenstein: Reforma elektorale të jetë gati për zgjedhjet lokale

Raportuesi i Shqipërisë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, shprehet i qartë për ecurinë e reformës elektorale dhe për...

Protesta e studentëve, Fleckenstein: Qëllimi u arrit pjesërisht

Në një intervistë për ABC News, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein deklaron se studentët e kanë arritur qëllimin e tyre së...

Fleckenstein: Protestat e studentëve janë shenjë e mirë

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein e konsideron protestën e studentëve në Shqipëri si një evolucion të shoqërisë civile dhe forcim të...

PE për Shqipërinë: Gabim shpërbërja e Ministrisë së Mirëqenies Sociale, ndalni...

Dokumenti i plotë i miratuar me 459 vota pro ditën e Enjte në Parlamentin Europian përfshin në total 44 pika, secila prej të cilave...

Fleckenstein mbi Kosovën: Jo reagime të pamenduara e momentale

Kosova duhet të heqë doganat, por edhe Serbia duhet të mos e pengojë Kosovën në përpjekjet e saj, edhe pse nuk e mbështet si...

Eurodeputeti gjerman: Qytetarëve të Kosovës t’u jepet liberalizimi i vizave

Eurodeputeti gjerman dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamenti Evropian, Knut Fleckenstein, ka folur për 10 shtetet të cilat thuhet se nuk do të votojnë...

Fleckenstein: Duhet reformë në sistemin penitenciar

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka zhvilluar një takim me raportuesin për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein, i cili ishte i shoqëruar nga...

A duhet të përzihet BE-ja në çështjen e Kosovës? Flet Fleckenstein

Anëtari i Parlamentit evropian Knut Fleckenstein tha sot se Bashkimi Evropian nuk dëshiron të ketë konflikt në komunitetin e tyre dhe se çështja e...

Fleckenstein-opozitës: Unë s’jam prokuror, duhen prova për akuzat ndaj Ballës

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein iu përgjigj opozitës, e cila braktisi punimet në Parlamentin Europian, duke thënë se nuk është polic apo...

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Djegja e mandateve, “e keqja” e domosdoshme

Nga Andi Bushati/ Vendimi radikal i PD për të djegur mandatet e deputetëve, si reagimi i vetëm për...

Sjellje kriminale e Qeverisë, ndaj qytetarëve të bashkisë së Skraparit!

Nga Luan Rama * Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Skraparit, është një akt kriminal i Qeverisë së...