Ballina Etiketimet KLSH

Etiketim: KLSH

Mbështetja financiare e BE për auditimin e jashtëm në Shqipëri

Nga Alma Shehu/Me pranimin e kandidaturës së Shqipërisë nga BE si vend kandidat në vitin 2014, aspiratat e shqiptarëve dhe Shqipërisë për tu bërë...

Shoqëritë aksionere dhe sfidat për auditimin e tyre

Nga Selime Bregu*/Sipas të dhënave të INSTAT, megjithëse shoqëritë anonime nuk zënë një përqindje të konsiderueshme në numrin e përgjithshëm të kompanive në Shqipëri,...

KLSH kallëzon në prokurori ish-kreun e komunës Buçimas, Roshi Tollozhina

KLSH Kallëzon në Prokurori ish-Kryetarin e Komunës Buçimas, 3 anëtar të Njësisë së Prokurimit (NJP) dhe 3 anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave...

“Kërdia” me regjistrimin e pronave, kallëzohen 12 zyrtarë në Devoll

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori 12 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të regjistrimit të pronave në Devoll. Me anë të një njoftimi, KLSH...

 Audituesit e KLSH studjojnë praktikat e Polonisë kundër korrupsionit

Zgjidhjet  polake të aplikuara për luftën kundër korrupsionit dhe mashtrimit janë subjekt i vizitës studimore të audituesve shqiptarë në Poloni. Gjatë kësaj vizite, përfaqësues të...

KLSH organizon Javën e Hapur për Qytetarët

 Mbështetur në standardin ndërkombëtar të institucioneve supreme të auditimit, ISSAI 12, “Vlerat dhe dobitë e Institucioneve Supreme të Auditimit-të bësh ndryshimin në jetën e...

Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e KLSH për Gjiknurin: S’ka vepër...

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Kontrollit të Lartë të Shtetit që kishte kërkuar rihapjen e hetimeve për çështjen e CEZ për Ministrin...

U padit nga KLSH, Prokuroria pushon hetimet ndaj Gjiknurit

Ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri nuk do të hetohet më nga prokuroria në lidhje me marrëveshjen me CEZ. Gjiknuri ishte paditur nga KLSH vitin e...

KLSH merr pjesë në Programin e 131-të të Trajnimit Ndërkombëtar...

Në datat 12 shtator -7 tetor në Noida të Indisë u zhvillua Programi i 131-të i Trajnimit Ndërkomëtar mbi “Auditimin në mjedis IT”. Ky...

Dëshmia e kreut të KLSH-së, reagon Shalsi nga Greqia: E pavlefshme,...

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj dëshmoi në Komisionin hetimor parlamentar të kërkuar nga opozita, në lidhje me rimarrjen në pronësi...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...