E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet KLSH

Etiketim: KLSH

KLSH: Abuzimi me ndihmën ekonomike, në Shqipëri nuk ka minimum jetik

Shqipëria është vendi i vetëm në Europë që nuk mat varfërinë, pasi prej vitesh nuk ka të përcaktuar një minimum jetik. Ndonëse trajton me ndihmë...

Kallëzohen në prokurori zyrtarët e hipotekës në Fier

KLSH kallëzon në Prokurori  tre  ish Regjistrues, tre përgjegjës sektori dhe dy specialistë të Zyrës Vendore të Regjistrimit të Pasurive të paluajtshme Fier. Sipas raportit...

KLSH kallëzon në prokurori 11 zyrtarë, ja dëmi ekonomik

Kontrolli i Lartë të Shtetit, në zbatim të programit të tij të auditimit nr. 250/1, datë 05. 03. 2018, ka përfunduar auditimin në ish-komunat...

Raporti vjetor për vitin 2017, Leskaj: KLSH ka promovuar transparencën

Kuvendi nisi seancën me raportin vjetor të Kreut të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj. Gjatë fjalës ai u shpreh se jemi në...

Siguria ushqimore, KLSH: Inspektorët e AKU pa formimin e duhur

Kontrolli i Lartë i Lartë i Shtetit arrin në konkluzionin se Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk ka arritur të garantojë besimin e konsumatorëve për...

Poloni-Shqipëri, KLSH mbështetet financiarisht për përmirësimin e infrastrukturës

Polonia ka mbështetur financiarisht Kontrollin e Lartë të Shtetit si në aspektin e përgatitjes së auditeve por edhe në aspektin infrastrukturor të këtij institucioni....

KLSH prezanton strategjinë, Ruçi: Të jemi gardianë të ligjshmërisë

Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka prezantuar strategjinë për zhvillimin e institucionit për periudhën 2018-2022. I pranishëm në këtë aktivitet ishte kreu i KLSH,...

Abuzime me pronat shtetërore, KLSH kallëzon ish-kryetarin e Bashkisë Rrogozhinë

Kontrolli i Lartë i Shtetit pas auditit të zhvilluar në Bashkinë Rrogozhinë, për veprimtarinë nga data 01.01.2016 deri më 31.12.2017, ka kallëzuar ish-kryetarin e...

93 vjet Kontrolli i Lartë i Shtetit

Që nga firma e Ahmet Zogut e deri në konceptin e sotëm modern Nga Amantja Patozi -  Ka shumë njerëz në Shqipëri, që kanë dëgjuar të...

KLSH i “tërheq veshin” Qeverisë: Borxhi Publik larg parametrave të synuar

“Buxheti i shtetit ka mbajtur një prej rreth 1 miliardë lekë nga përdorimi joefektiv i instrumentave për konvertimin e flukseve të borxhit të jashtëm” Gjatë...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...

100 Vjet mbas Luftës së Parë Botërore–Mësime për të mos u harruar

Pjesa II- Ballkani “Fuçi Baroti” i Evropës  Prof. Lisen Bashkurti Gadishulli Ballkanik nisi të përfshihej në destabilitet gjatë dhe...