Ballina Etiketimet KLSH

Etiketim: KLSH

KLSH kallëzon në Prokurori 2 ish-regjistrues dhe 6 punonjës të Hipotekës...

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka kallëzuar në prokurori 8 punonjës të ZVRPP-së (Hipotekës) në Sarandë. Sipas KLSH, mësohet se janë kallëzuar dy...

KLSH: Skema e Ndihmës Ekonomike jo efektive, s’e zbut varfërinë

Skema e Ndihmës Ekonomike nuk është efektive. Ky ka qenë raporti përfundimtar i nxjerrë nga Kontrolli i Lartë i Shtetit pas një auditi të...

Presidenti Ilir Meta propozon Vitore Tushën për kryetare të KLSH

Presidenti Ilir Meta ka propozuar emrin e Vitore Tushës si kandidate për Kontrollin e Lartë të Shtetit. Vitore Tusha është një nga jurisitet më të...

KLSH: Bashkia Kamëz nuk ka marrë asnjë fond nga grantet konkurruese

Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit konfirmon se bashkive nuk u kanë kaluar kompetencat e plota, kanë marrë më pak fonde, edhe pse...

KLSH rrëzon reformën territoriale/ Nuk ka përmbushur asnjë objektiv

Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka përfunduar auditivin për performancën e bashkive në Kuadër të reformës Administrativo-Territoriale, dhe ka arritur në përfundimin se asnjë...

Debate te “Ekonomia”- Ahmetaj: Borxhi brenda objektivit. KLSH: S’është 70, por...

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka diskutuar buxhetin faktit të vitit 2017. Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj e ka vendosur ndër të...

KLSH kallëzon ish-kryetarin dhe 4 drejtues të bashkisë Dibër

Kontrolli i Lartë të Shtetit, në zbatim të programit të tij të auditimit financiar dhe të përputhshmërisë, me përparësi prokurimet publike me nr. 545/1,...

Legalizime të paligjshme, KLSH kallëzon 4 zyrtarë në Dibër

KLSH kallëzon në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Dibër dy ish-drejtorë juristin dhe hartografin të drejtorisë rajonale të ALUIZNI-t, Dibër. Sipas Kontrollit të Lartë të Shtetit,...

KLSH çon për hetim Hekurudhën Shqiptare, shkelje 1.2 mld lekë me...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kërkuar nisjen e një procedimi penal në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës për Shoqërinë “Hekurudha Shqiptare” SHA Durrës...

Probleme me titujt e pronësisë – KLSH: TAP i janë shitur...

Problemet e shumta me pasuritë e paluajtshme vijojnë të përbëjnë një pengese konkrete për investimet e huaja në vend. As një projekt aq i...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...