E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Klodiana Lala

Etiketim: Klodiana Lala

Sulmi ndaj gazetares, Myftiu i Tiranës: Fjala është e para

Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra solidarizohet me gazetaren Klodiana Lala, pas sulmit me armë në banesën e prindërve të saj. Në një postim në...

Në banesën e sulmuar, flet motra e gazetares Lala

Një ditë pas të shtënave me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala, në Laknas, fshat pak kilometra larg Tiranës, vihet re...

Klodiana Lala dëshmon në prokurori

Një ditë pas sulmit me armë në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala, Prokuroria e Tiranës ka marrë dëshminë e vetë gazetares në...

Gjykata Kushtetuese: Të ndëshkohen autorët e sulmit

Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë, dënon me forcë sulmin me armë kundër familjes së gazetares Klodiana Lala. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat, Gjykata inkurajon...

Flet bashkëshorti i gazetares: Nuk ikim nga…

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë sot dëshminë para grupit hetimor në prokurorinë e Tiranës që po heton dosjen. Jashtë ambienteve të prokurorisë së Tiranës,...

Reporterët pa kufij: Autoritetet të mbrojnë gazetaren Klodiana Lala

Organizata ndërkombëtare "Reporterët pa kufij" kanë reaguar në lidhje me sulmin ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala. "Reporterët pa kufij" thotë se dënon...

Sot krimi çoi mesazh

Nga Pano Soko - Sot Klodi duhet mbështetur, jo vetëm për solidaritet human, por mbi të gjitha për të çuar deri në fund duke bërë...

Ambasada Amerikane reagon për sulmin ndaj gazetares: Krimi ka frikë nga...

Ambasada e SHBA ka reaguar sot për sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala. Ambasada e SHBA vlerëson punën e gazetares Klodiana Lala në mbulimin e...

Berisha: Narkoqeveria mesazh mafioz me breshëri kallashi gazetares Lala!

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se falangat e krimit dhe narkoqeverisë ndërmorën një sulm të organizuar ndaj shtëpisë së prindërve të gazetares Klodiana Lala. Reagimi i...

Sulmi ndaj gazetares, OSBE: Dhuna, shenjë negative për lirinë e shoqërisë

Banesa e babait të gazetarës Klodiana Lala, u sulmua me armë gjatë orëve të para të mëngjesit. Për këtë ngjarje të rëndë, reagon edhe...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...