E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Klevis Balliu

Etiketim: Klevis Balliu

Paralajmërimi i deputetit të PD: Përballje si asnjëherë tjetër me mazhorancën

Deputeti i PD, Klevis Balliu ka paralajmëruar në nisje të sesionit të ri politik një përballje si asnjëherë tjetër me mazhorancën. I ftuar në...

Deputetët e opozitës “thyejnë” optimizmin për turizmin, publikojnë fotot me plazhet...

Pak ditë më parë ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi u shfaq në media tek fliste optimist për sezonin turistik të këtij viti,...

Balliu: Nga muaji shtator, Opozita aksion të fuqishëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu i ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, tha se opozita do të ketë një aksion të...

Klevis Balliu: Komisioneri Hahn i dezinformuar, antena i kap vetëm ERTV

Deputeti i PD, Klevis Balliu ka komentuar vizitën dhe deklaratën e përbashkët për media të eurokomisionerit Johanes Hahn me kryeministrin Edi Rama në Tiranë. Përmes...

Deputeti i PD sulmon Ramën: Kryebanditi zgjodhi të pasuronte oligarkët

Deputeti i PD-së Klevis Balliu ka sulmuar qeverinë ‘Rama’, ndërsa nuk kurseu akuzat dhe për kryeministrin Edi Rama. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Balliu...

Balliu-Ramës: Bëre ligj për shkatërrimin e historisë së vendit, kush mendon...

Deputeti demokrat Klevis Balliu ka reaguar ashpër ndaj zhvillimeve të fundit në vend. Në një postim në rrjetet sociale, ai ka sulmuar me tone të...

”S’ka transparencë për Teatrin Kombëtar”, Balliu: Po përdorni Klotildën

Shembja e Teatrit Kombëtar, u bë ''mollë sherri'' te Komisioni Parlamentar i Ligjeve. Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu tha se nuk ka transparencë...

Klevis Balliu: Shteti po mbron eurot e Taulant Ballës

Deputeti i PD-së, Klevis Balliu ka reaguar sot ndaj akuzave të Sekretarit të PS-së, Taulant Balla për lidhje të Lulzim Bashës me personat që...

Mos hapja e negociatave, deputeti publikon videon

Shtyrja e çeljes së negociatave të BE-së me Shqipërinë për qershorin e ardhshëm, është kryefjala e debatit politik. Do të hapen negociatat, apo do...

Balliu: Rama korri atë që mbolli. Duhet të dorëzojë mandatin e...

“Rama korri atë që mbolli”. Kështë e quan deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, vendimin e ministrave të Jashtëm të vendeve të BE për...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...