E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet KLD

Etiketim: KLD

Magjistratët padisin në gjykatë Arta Markun, KLD-në dhe Qeverinë

Gjykata Administrative pritet të marrë në shqyrtim padinë e 16 magjistratëve që prej muajit korrik janë në pritje të emërimeve. Ata e cilësojnë jo...

Leja për Gjin Gjonin, KLD i përgjigjet ministres Gjonaj: Si fillim,...

Zëdhënësi i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i është përgjigjur interesit të medias dhe pyetjes në lidhje me deklaratën publike të Ministres së Drejtësisë,...

Prokurorët refuzojnë KLP-në, Marku rihap garën

Refuzimi i prokurorëve për të aplikuar për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, brenda afatit 15 ditor të vendosur nga ligji në shpalljen publike të...

PD: Prokuroria nuk heton 129 zyrtarët e kallëzuar nga KLSH

Partia Demokratike, përmes deputetes Dhuarta Çupi ka akuzuar sot prokurorinë e cila nuk po heton zyrtarët e korruptuar pavarësisht se Kontrolli i Lartë i...

Naço: KLD, llumi i sistemit të drejtësisë. Ja përse nuk e...

Opozita ka vendosur të bojkotojë seancën e ditës së sotme, ku Kuvendi pritet të kalojë në votim një ndryshim në projektligjin e magjistraturës, votim...

Gjykata në kolaps, KLD kërkon mendim nga EURALIUS

Vonesa në krijimin e institucioneve te reja të drejtësisë ka futur në kolaps edhe drejtimin e gjykatave. 12 kryetarë të institucioneve të vendosjes së drejtësisë...

“Magjistratura”, PS: KLD dhe Prokuroria të vijojnë emërimet deri në ngritjen...

Nga Herion Mesi Kur largimet e gjyqtarëve dhe prokurorëve si pasojë e vettingut po ndodhin çdo ditë, sytë janë drejtuar nga Shkolla e Magjistraturës për...

Etilda Gjonaj sulmon KLD: Ditë e zezë

Ditën e djeshme Këshilli i Lartë i Drejtësisë, vendosi të mos shkarkojë asnjë nga 4 gjyqtarët e propozuar nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj....

Presidenti Meta mbledh KLD, pritet shkarkimi i 4 gjyqtarëve

Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot nën drejtimin e presidentit Ilir Meta. Në axhendën e ditës janë 15 pika për shqyrtim, por...

KLD pezullon nga detyra 3 gjyqtarë të Apelit në Durrës (Emrat)

Nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka pezulluar nga detyra tre gjyqtarë të Gjykatës së Apelit Durrës....

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...