E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

E paprecedentë ndërprerja e Komisionit, Gjoshaj: Frika ka pushtuar qeverinë shqiptare

Klajda Gjosha, ish-ministrja e Integrimit dhe deputete e LSI-së,pas Komisionit të Jashtë ka dalë në një deklaratë për mediat në ambientet e jashtme ku...

Gjosha: Nuk ka perspektivë europiane me këtë arrogancë të qeverisë

Ish-Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, duke iu referuar takimit të qeverisë pasditen e sotme me komisionerin Johannes Hahn, në një postimi në facebook u...

Situata ekonomike në Shqipëri/ Gjosha: Për të dalë nga kjo krizë...

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha e ka cilësuar kaotike situatën ekonomike ku ndodhet Shqipëria. Përmes një postimi të gjatë në "Facebook", Gjosha shkruan se qytetarët...

Depresioni qeveritar ka mbërthyer gjithë shoqërinë

Nga: Klajda Gjosha I gjithë vendi duket sikur është përfshirë nga një kolaps total, ku asgjë nuk funksionon më dhe ku shpresat shuhen çdo ditë. Biznesi...

Gjosha: Demokracia në Shqipëri nuk po funksionon. Rama po qeveris si...

Intervista e deputetes së LSI-së, Klajda Gjosha për emisionin Aktualitet në Shijak TV Çfarë  ka ndodhur në të vërtet me negociatat?  Unë mendoj që jemi në një...

Klajda Gjosha: Ja pse është thuajse e pamundur çelja e negociatave...

“Drejtimi i drejtësisë nga politika dhe mbrojtja që ajo i bën individëve me imunitet ishte e papranueshme nga BE” Ish-ministrja e Integrimit, deputejta  e LSI-së...

Gjosha: Negociatat ishin emergjente, por Rama na dha një të ardhme...

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Klajda Gjosha shprehet e keqardhur për diskutimin e kryeministrit Edi Rama lidhur me përgjigjen negative të Brukselit për...

Gjosha: Brukseli nuk beson më te qeveria “Rama”

Ish-Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar me shqetësim ndaj mundësisë që BE të mos hapë nëgociatat me Shqipërinë. Zonja Gjosha thekson se shkak për...

Vendi në një spirale që minon, Gjosha: Dy opsione drejt BE-së,...

Flet për "Koha Jonë", ish-ministrja e Integrimit, deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha: LSI-ja ka qënë tejet konstruktive Intervistoi: Redjon Shtylla Politika në vend është në tensionin...

Klajda Gjosha: Do të ishte fatale nëse Shqipërise i refuzohen negociatat!

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha shprehet se do të ishte fatale për vendin refuzimi i çeljes së negociatave. Në një intervistë për "Fax News",...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...