E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

Ministrja Gjosha: Njësi integrimi në 61 Bashkitë e reja

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi sot një komunikim me mediat në lidhje me disa nisma të reja që do të ndërmerren në...

Shqipëria drejt integrimit, Ministrja Gjosha prezanton 4 nisma të reja

Shqipëria drejt rrugës së Bashkimit Europian, duket se me miratimin e Reformës në Drejtësi, pritshmëritë janë të larta. Në një dalje për mediet, Ministrja...

Akademia e LRI, Gjosha: Miratimi i 7 ligjeve, shans për negociatat

Në ditën dytë të Kampingut të Lëvizjes Rinore për Integrim në Jalë, pjesëmarrësit kanë zhvilluar bashkëbisedime interaktive me disa nga personalitetet e ftuara në...

Gjosha: Një numër i madh sirianësh do hyjnë në Shqipëri

  E pyetur nga gazetarët për situatën me refugjatët Sirian në kufi, Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha u shpreh: “ Kjo në fakt është një çështje...

Gjosha: Reforma gjithëpërfshirëse, jo për çështje numrash

Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha, priti sot në një  takim ambasadorin e Lituanisë, rezident në Athinë z. Alfonsas Eidintas. Gjatë takimit u...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...