E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

KE reagon për ONM: Ndërkombëtarët kanë kryer detyrat sipas Kushtetutës

Pas shqetësimit të Ministres së Integrimit, Klajda Gjosha dhe ministrit të drejtësisë, Petrit Vasili, në lidhje me ngritjen e bordit të ONM, Komisioni Europian...

OMN dhe KED, plas sherri mes dy partive të koalicionit. Futet...

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka reaguar pas letrës që Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili iu dërgonte krerëve të shtetit lidhur me shqetësimin e...

Dhuna në familje, Gjosha: Bashkëpunim me pushtetin qëndror dhe lokal

Bashkëpunimi mes pushtetit vendor dhe atij qëndror do të ishte një shtysë e fuqishme për të parandaluar dhunën në familje. Në Vlorë është zhvilluar tryeza...

Gjosha: Negociatat, BE do të shprehet pas zgjedhjeve

"Duhet të përfundojë sa më shpejt reforma zgjedhore sipas OSBE-ODIHR"   Shqipëria nuk do të presë vendimin e Brukselit mbi çeljen e negociatave, për nisjen e...

Integrimi, Gjosha pret ministrin gjerman të Çështjeve Europiane

Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha priti sot në një takim Ministrin e Shtetit për Çështjet Europiane të Republikës Federale të Gjermanisë, z....

Ministri gjerman Roth: Perspektiva europiane e Ballkanit perëndimor i shërben sigurisë...

Gjermania mbështetje për procesin e integrimit. Gjosha: Avancimi me axhendën europiane, shtysa më e mirë për qytetarët Ministrja e Integrimit Europian,Klajda Gjosha priti sot në një...

Ministri gjerman i Shtetit Roth në Shqipëri

Ministri i Shtetit për Evropën, Michael Roth udhëton sot (19.12.) për bisedime në Tiranë. Ai do të diskutojë programin e reformave të qeverisë shqiptare...

Integrimi, Gjosha: Vazhdimësia e procesit, mekanizmi për një Shqipëri me standarde...

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, e sheh vazhdimësinë e procesit të integrimit si një mekanizëm për të ndërtuar një Shqipëri me standarde europiane. Gjosha...

Gjosha: Jemi optimistë për dhjetorin. Proces i njëjtë si Serbia

“Në këtë rast ne kemi një deklaratë politike dhe unë e quaj të pavend në fakt për të komentuar një deklaratë e kujtdo  deputeti,...

Gjosha në Forumin e Vjenës, në fokus Euroskepticizmi dhe kriza e...

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori sot pjesë në Forumin “E ardhmja e Europës, perspektivat e reja”, aktivitet i mbajtur në Vjenë. Në forumin...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...