E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

Gjosha: Negociatat, BE do të shprehet pas zgjedhjeve

"Duhet të përfundojë sa më shpejt reforma zgjedhore sipas OSBE-ODIHR"   Shqipëria nuk do të presë vendimin e Brukselit mbi çeljen e negociatave, për nisjen e...

Integrimi, Gjosha pret ministrin gjerman të Çështjeve Europiane

Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha priti sot në një takim Ministrin e Shtetit për Çështjet Europiane të Republikës Federale të Gjermanisë, z....

Ministri gjerman Roth: Perspektiva europiane e Ballkanit perëndimor i shërben sigurisë...

Gjermania mbështetje për procesin e integrimit. Gjosha: Avancimi me axhendën europiane, shtysa më e mirë për qytetarët Ministrja e Integrimit Europian,Klajda Gjosha priti sot në një...

Ministri gjerman i Shtetit Roth në Shqipëri

Ministri i Shtetit për Evropën, Michael Roth udhëton sot (19.12.) për bisedime në Tiranë. Ai do të diskutojë programin e reformave të qeverisë shqiptare...

Integrimi, Gjosha: Vazhdimësia e procesit, mekanizmi për një Shqipëri me standarde...

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, e sheh vazhdimësinë e procesit të integrimit si një mekanizëm për të ndërtuar një Shqipëri me standarde europiane. Gjosha...

Gjosha: Jemi optimistë për dhjetorin. Proces i njëjtë si Serbia

“Në këtë rast ne kemi një deklaratë politike dhe unë e quaj të pavend në fakt për të komentuar një deklaratë e kujtdo  deputeti,...

Gjosha në Forumin e Vjenës, në fokus Euroskepticizmi dhe kriza e...

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori sot pjesë në Forumin “E ardhmja e Europës, perspektivat e reja”, aktivitet i mbajtur në Vjenë. Në forumin...

Integrimi, Gjoshaj: Po punohet për strukturat negociuese

Komisioni Europian i dha dritën jeshile Shqipërisë me rekomandimin për hapjen e negociatave dhe tashmë pritet vendimi i vendeve anëtare. Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha,...

Integrimi, Gjosha: Reforma në drejtësi nuk nënkupton vetëm burgosje të politikanëve

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha në një intervistë dhënë për “Ora News” u shpreh optimiste se Shqipëria do të marrë një rekomandim pozitiv në...

Kanabisi, Klajda Gjosha: S’është e mjaftueshme vetëm puna e policisë

Ministrat e LSI-së në kabinetin qeveritar të Ramës janë në një linjë.  Situata e kanabisit është një sfidë e madhe dhe nuk është e...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...