E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

Gjosha: PS pranoi se shkeli Kushtetutën

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha shprehet se me votimin pro dekretit të Presidentit Ilir Meta që ktheu ligjin për Teatrin Kombëtar, mazhoranca e PS...

PE votoi pro heqjes së vizave, Klajda Gjosha: Lajm i jashtëzakonshëm...

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka përshëndetur vendimin e Parlementit Europian, i cili i dha dritën jeshile liberalizimit të vizave me Kosovën. Përmes një...

Klajda Gjosha: Opozita nuk e ka braktisur asnjë ditë parlamentin

Sesioni i ri parlamentar ka nisur pa opozitën në parlament, e cila po i bojkoton seancat parlamentare për shkak të situatës në të cilë...

Gjosha: Krimi, ende peng i çeljes së negociatave

Duke folur me të rinjtë e LRI-së në kampingun e Jalës, ish-ministrja e Integrimit Evropian foli për çështjet e integrimit. Ajo tha se Shqipëria vazhdon...

Klajda Gjosha me të rinjtë e LRI: Energjia dhe forca juaj...

Të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim, tashmë e kanë bërë traditë që në çdo sezon veror mblidhen të gjithë bashkë në Jalë, ku...

Ish-ministrja e Integrimit kundër ndarjes së kufirit: Të gjejmë vlerat e...

Në një kohë kur ka pasur përplasje në distancë për çështjen që lidhen me pretendimet apo deklaratat për ndryshim apo rregullim kufijsh mes Kosovës...

Ballkani me lidera që duan pushtet, vë në rrezik stabilitetin

Nga: Klajda Gjosha Ballkani ka qënë dhe vazhdon të mbetet një vatër e nxehtë, epiqendër e lindjes së konflikteve dhe ku termi stabilitet asnjë herë...

70% e rinisë kërkon largimin, Gjosha: Qeveria zero investim

Pas raportit se 70% e të rinjëve në Shqipëri kërkojnë të largohen nga vendi, reagon ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha. Në një status në...

Klajda Gjosha: Prishja e Ministrisë së Integrimit dhe prioritetet e BE-së

Klajda Gjosha, ish-ministre e Integrimit dhe deputete e LSI-së, pohon se kushtet e reja që Këshilli i Europës ka vendosur për Shqipërinë për hapjen...

E paprecedentë ndërprerja e Komisionit, Gjoshaj: Frika ka pushtuar qeverinë shqiptare

Klajda Gjosha, ish-ministrja e Integrimit dhe deputete e LSI-së,pas Komisionit të Jashtë ka dalë në një deklaratë për mediat në ambientet e jashtme ku...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal me të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...