E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

Gjosha: Garda mori urdhër për të hedhur lëndë helmuese

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha, në një postim në facebook, ku falenderoi qytetarët për pjesëmarrjen në protestën e sotme, thotë se Garda e Republikës mori...

Ndarja e kufijve? Gjosha: Gjermania se lejon, Rama po rrezikon negociatat...

Flet për "Koha Jonë" Ish-ministrja e Integrimit, deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha: S’ka rezultate për 5 sfidat, Rama vë në rrezik negociatat me BE-në Intervistoi:...

Gjosha kërkon raportet për azilantët: Kusht për negociatat me BE

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha e pranishme në Komisionin Europian, ka ngritur shqetësimin e azilkërkuesve dhe largimin e shqiptarëve, si dy nga çëshjet me...

Cakaj në krye, LSI: Veprimi i Ramës, diktator i sëmurë për...

Delegimi që Kryeministri Edi Rama bëri me Ministrinë e Jashtme, duke ja kaluar Gent Cakajt, i propozuar për Ministër të Jashtëm por i referuzar...

Integrimi në BE, Gjosha: Qershori jetë a vdekje, LSI e gatshme...

Në një dalje për mediat dhe duke marrë shkas nga thirrja e Ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, për dialog konstruktiv mes partive...

Gjosha: Do bëhemi shtet qesharak, Rama s’ka lidhje me diplomacinë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha e sheh marrjen e Ministrisë së Jashtme nga Edi Rama si një zhvillim me pasoja për diplomacinë shqiptare. Në...

Gjosha: Rama të emërohet edhe Kryeprokuror, jemi parti shtet

Vendimi i kryeministrit Edi Rama, për të qenë edhe Ministër i Jashtëm ka ngjallur reagime të shumta. Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan me...

Gjosha: LSI kontribut në çeljen e negociatave me BE

Deputetja Klajda Gjosha nga Konventa e LSI-së deklaroi se muajt e ardhshëm janë momente vendimtare për Shqipërinë, pasi pritet nëse do të çelen negociatat. Ish-ministrja...

Gjosha-Cakajt: Kurrë nuk u përballe me opozitën

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha përmes një postimi në facebook, thotë se Gent Cakaj, i propozuar nga Edi Rama për Ministër i Jashtëm por...

Gjosha: Cakaj nuk njeh Shqipërinë, vendim i merituar

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha është shprehur se refuzimi i emërimit të Gent Cakajt për të qenë në krye të Ministrisë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...