E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Kisha

Etiketim: kisha

Korçë, vidhen 3 kisha dhe 5 banesa emigrantësh, komuniteti: Jemi të...

Kishat dhe banesat e emigrantëve në fshatin Zvirinë të Korçës kanë rënë pre e grabitjeve kohët e fundit. Nga 4 kisha qe ka fshati...

Akuzat e tmerrshme për torturën, abuzimet dhe vrasjet në jetimoret katolike

Pretendimet për tortura, abuzime seksuale dhe madje edhe vrasjen e fëmijëve në një jetimore katolike janë rigjallëruar dekada pas ngjarjeve të dyshuara. Dokumentet publike dhe...

E RRALLË/Ortodoksë dhe bektashinj rihapin Kishën e Fjetjes së Shën Mërisë...

Kisha e Fjetjes së Shënmërisë në Peshtan hapi sot dyertë pas pesëdhjetë vitesh. Kisha e cila ishte rrënuar dhe po shkonte drejt zhdukjes ë...

I vihet zjarri Kishës në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës. Persona të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin Kishës Katolike ''Shën Dominiku'' në Durrës, në zonën e...

Shiste qirinj në kishën e Laçit, policia bën për spital të...

Pashkë Gjoka, 58-vjeçe me banim në afërsi të Kishës së Shna Ndout në Laç, tregton qirinj anës së rrugës, por në ditën e pelegrinazhit...

Kisha e rrallë e Shën Marmiroit në Orikum (VIDEO-FOTO)

Kisha e Marmiroit është një objektet e kultit më të veçanta në zonën e Orikumit, Vlorë. Ajo  mendohet se është ndërtuar në shekullin e...

Kisha e Shën Gjergjit në Divjakë

A mos vallë ka ardhur momenti që këto vlera të kësaj treve të ruhen madje dhe të restaurohen pse jo  të bëhen edhe të...

Amerika kërkon ta dëbojë, kisha mbron familjen shqiptare

Shteti amerikan i kërkon të largohet, por kisha i del në mbrojtje! Ded Rranxbugaj dhe familja e tij, 17 vite më parë braktisën Shqipërinë...

Zgjedhjet, kisha apelon politikën: Imorale të bësh premtime dhe të mos...

Pak më shumë se një muaj nga zgjedhjet politike të 4 marsit në Itali, Kisha Katolike italiane i bën apel politikës të moderojë fjalët...

Manjani: Shtetësia shqiptare për Janullatos shton vlerën e fjalës “Autoqefale”

Ish-ministri Ylli Manjani ka vlerësuar dhënien e shtetësisë shqiptare për Kryepeshkopin, Anastas Janullatos. Manjani thotë se "shtetësia Shqipëtare veçse shton vlerën e fjalës “Autoqefale”...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...